Az Efes nyerte az Euroligát

Frissítve 22/05/2022 - 17:05 GMT+2

A címvédő török Efes Istanbul 58-57-re legyőzte a Hanga Ádámmal felálló Real Madridot a férfi kosárlabda Euroliga belgrádi döntőjében. A magyar játékos közel 23 és fél percet játszott, egy duplát és egy triplát dobott a gyűrűbe, azaz öt ponttal zárt. Ezen kívül begyűjtött három lepattanót, kiosztott egy gólpasszt, egy labdát lopott és volt egy blokkja is.

Hanga lehetett volna az első magyar kosaras, aki a férfi Euroligában aranyérmet szerez, tavaly még a Barcelona játékosaként is ezüstérmes lett, akkor is az Efes volt az ellenfél. Két szoros negyedet követően még a Madrid vezetett öt ponttal, ám a folytatásban sokkal hatékonyabban védekezett a török gárda, így végül drámai csatában megvédte a címét. A bronz mérkőzésen Hanga korábbi csapata a Barcelona végig vezetve legyőzte a görög Olympiacos gárdáját.