Összejöhet az olimpiai címvédő és az Európa-bajnoki címvédő álomdöntője a világbajnokságon

Publikálva 15/12/2021 - 22:27 GMT+1

Az olimpiai címvédő Franciaország 31-26-ra legyőzte Svédországot, az Európa-bajnoki címvédő Norvégia pedig 34-28-ra legyőzte Oroszország csapatát a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság szerdai elődöntőjében.

Az olimpiai címvédő Franciaország 31-26-ra legyőzte Svédországot.

Fotó: Imago

Női kézilabda-vb - A franciákkal teljes az elődöntő mezőnye

A 23. percig rendkívül taktikusan és eredményesen játszottak a svédek, akik két alkalommal is két góllal vezettek, ám a folytatásban egy 4-1-es sorozattal a franciák fordítottak. Az első félidő hajrájában mindkét együttes többször hibázott, amit az ellenfél rendre kihasznált, a szünetben pedig döntetlen volt az állás.
A második felvonás elején a franciák remek védekezésükre alapozva öt góllal elhúztak, és ez a rövid időszak elegendőnek bizonyult számukra ahhoz, hogy biztosítsák győzelmüket. A skandinávok létszámfölényes támadásokkal igyekeztek csökkenteni a különbséget, de nem jártak sikerrel, így a franciák hatodik alkalommal jutottak a legjobb négy közé a vb-n.
A Győri Audi ETO KC svéd beállója, Linn Blohm mind a hat lövését gólra váltotta.
A franciák ellenfele Dánia lesz a pénteki elődöntőben.

Elődöntős az Európa-bajnok norvég válogatott

Az Európa-bajnoki címvédő Norvégia 34-28-ra legyőzte Oroszország csapatát a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság szerdai, harmadik elődöntőjében, Granollersben.
A remekül védekező és pontos támadásokat vezető norvégok az első perctől esélyeshez méltóan játszottak, előbb 5-2-re, majd 9-5-re, a 25. percben pedig 16-10-re vezettek. Az oroszoknak a hajrában sikerült megfékezniük ellenfelüket, így a szünetben 19-15 volt az állás.
A második félidőt 4-1-es sorozattal kezdte az orosz csapat, amely kihasználta, hogy a skandinávok ebben az időszakban többet hibáztak. Az oroszok felzárkózhattak volna egy gólra, de a kapufát találták el, a norvégok pedig az időkérésük után visszatértek a korábban látott gyors, hatékony játékhoz, és ismét elhúztak (26-20).
A hátralévő időben, 30-22 után az Európa-bajnoki címvédő némileg kiengedett, de így is magabiztosan, 34-28-ra nyert, és a házigazda spanyolokkal találkozik a pénteki elődöntőben.
A Győri Audi ETO KC norvég játékosai közül Stine Oftedal és Veronica Kristiansen három-három, Kari Brattset hat góllal járult hozzá a sikerhez.
Az alsóházi rájátszásban Angola nyerte az Elnök Kupát, mivel a 25. helyért rendezett mérkőzésen 23-21-re nyert Szlovákia ellen. A Mosonmagyaróvár szlovák jobbátlövője, Lancz Barbora kettő, a Dunaszerdahely balszélsője, a válogatott csapatkapitánya, Bízik Réka hét gólt lőtt.