Dráma Zágrábban: hiába az eddigi legjobb játék, kiesett a magyar válogatott a kézi-vb-n

A magyar férfi kézilabda-válogatott 31-30-ra kikapott a társházigazda Horvátországtól a világbajnokság negyeddöntőjében, kedden Zágrábban, így a nyolcadik helyen végzett.

Lékai Máté

Fotó: AFP

Palasics Kristóf helyett meglepetésre Bartucz László kezdett a kapuban, a horvátok pedig öt-egyes védekezéssel igyekeztek megzavarni ellenfelüket, ami sikerült is nekik. A magyarok azonban csakhamar megtalálták a nyitott védekezés ellenszerét - betörésekből, egy-egyezésekből lőtték góljaikat -, tíz perc alatt 8-2-es sorozatot produkáltak, amelynek végén már 10-6-ra vezettek.
Közben a hazaiak a 15. percben időt kértek, majd tíz perccel később emberhátrányban húsz másodperc alatt kétszer is az üresen hagyott magyar hálóba találtak, és ekkor már csak egy gól volt a hátrányuk. Az irányító- és balátlövő poszton történt cserék után megakadt a magyarok korábbi olajozott támadójátéka, a hibákat pedig gólokkal használták ki a horvátok.
A szünetben döntetlen volt az állás, a folytatásban pedig a hazaiak visszaálltak hatosfalas védekezésre. Ezzel nehezebben boldogultak Bánhidi Bencéék, mint korábban a nyitottal, ráadásul a mérkőzés háromnegyedénél a védelem egyik oszlopát, Ligetvári Patrikot azonnali piros lap miatt - amit fejre irányuló ütésért kapott - elveszítette a csapat. Ennek ellenére a lendület nem tört meg, egy 4-0-s széria végén megint hárommal vezetett Chema Rodríguez szövetségi kapitány együttese.
A horvátok gyorsan egyenlítettek, a spanyol edző időt kért, majd az ő csapata lőtt sorozatban hármat. Az 54. percben 29-25-nél elérhető közelségbe került az elődöntőbe jutás, de egy-egy kiállítást követően, tehát létszámegyenlőségnél ismét üresen maradt a kapu és Horvátország visszazárkózott két gólra. Ivan Pesic bravúros védései után, másfél perccel a vége előtt emberhátrányba került a magyar válogatott, majd az ellenfél büntetőből egyenlített.
Már csak 36 másodperc volt hátra, kapus nélkül támadtak a magyarok, a kapitány időt kért. Bodó Richárd lövése sikertelen volt, a gyors ellenakció végén pedig Marin Sipic belőtte a horvátok győztes találatát. Az utolsó bő öt percben a házigazdák ötször voltak eredményesek, a magyarok egyszer sem.
Bartucz László 14 védéssel zárt, a legtöbb magyar gólt - nyolcat - Ilic Zoran lőtte. A túloldalon Filip Glavas hat, Marin Sipic és Zvonimir Srna öt-öt góllal, a Szeged jobbszélsője, Mario Sostaric egy, klubtársa, a balszélső Marin Jelinic négy, a Tatabánya jobbátlövője, Mateo Maras szintén egy találattal zárt. Dominik Kuzmanovic kilenc, Ivan Pesic három védéssel vette ki részét a sikerből.
A két csapat 37. egymás elleni mérkőzésén 11 magyar győzelem és öt döntetlen mellett a 21. horvát siker született.
A jelenlegi a 29. férfi világbajnokság, a magyarok 23. alkalommal voltak résztvevők. Legjobb eredményük az 1986-os ezüstérem, a legrosszabb pedig az 1995-ös 17. helyezés. Két évvel ezelőtt ugyanúgy nyolcadikok lettek, mint most, összesen pedig 16. alkalommal végeztek a legjobb nyolc között.
Eredmény, negyeddöntő:
MTI
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés