Kézi-vb: Norvégia hibátlanul ment tovább, de a nap meccsét a brazil-spanyol szállította

Eurosport Magyarország

Publikálva 03/12/2023 - 22:57 GMT+1

A társházigazda és címvédő Norvégia hibátlanul zárta a női kézilabda-világbajnokság csoportkörét, miután vasárnap este 33-23-ra legyőzte a dél-koreai együttest.

Norvégia–Dél-Korea 33:23

A nagyot küzdő távol-keletiektől az első félidőnek abban a periódusában tudott jelentősen ellépni a házigazda, amikor a rivális lehozott kapussal, hét a hat ellen támadott, ekkor többször is üres kapuba találtak be a skandinávok. A hajrában fölényessé tett sikerükhöz a Győrben játszók körül a jobbszélső Emilie Hovden egy, az irányító Stine Oftedal két találattal járult hozzá, a túloldalon klubtársuk, a jobbátlövő Ryu Eun Hee ötször volt eredményes.
A dánok a papírformának megfelelően "átgázoltak" Chilén (46-11) az E csoport 2. fordulójában, Herningben, miközben a dánokat két napja megszorongató szerbek meglepetésre nagyarányú vereséget szenvedtek Romániától.
A brazilok a második félidő jelentős részében vezetve végül két góllal alulmaradtak Spanyolország legjobbjaival szemben. A Győr jobbátlövője, Bruna Almeida de Paula ötször, míg a Debrecen jobbszélsője, Mariana Costa kétszer vette be az ibériaiak kapuját.
A még a második fordulóban játszó Svédország 26-18-ra nyert Szenegál ellen, vasárnap, ezzel biztosította helyét a középdöntőben, ahol találkozik a magyar csapattal. A nyitókörben a horvátokkal döntetlent játszó afrikaiak 50 percig tudták tartani a lépést a skandinávokkal (19-17), akik az utolsó tíz percben növelték magabiztosra előnyüket. A mérkőzés legjobbja a hat gólt szerző Jamina Roberts lett.
Eredmények, csoportkör, 2. forduló:
A csoport (Göteborg):
  • Svédország-Szenegál 26-18 (14-12)
  • Horvátország-Kína 39-13 (19-7)
A csoport állása: 1. Svédország 4 pont, 2. (és továbbjutott) Horvátország 3, 3. Szenegál 1, 4. Kína 0
E csoport (Herning):
  • Dánia-Chile 46-11 (20-5)
  • Románia-Szerbia 37-28 (19-13)
A csoport állása: 1. Dánia 4 pont (71-32), 2. Románia 4 (81-47), 3. Szerbia 0 (49-62), 4. Chile 0 (30-90)