Világbajnoki elődöntős a magyar férfi junior kézilabda-válogatott

Publikálva 29/06/2023 - 20:22 GMT+2

A magyar férfi junior kézilabda-válogatott 28-23-ra legyőzte Horvátországot a világbajnokság csütörtöki negyeddöntőjében, Berlinben. (fotó: Magyar kézilabda-válogatott)

Fotó: facebook

A 24. percben már 13-8-ra vezettek a magyarok, ám az első félidő utolsó öt gólját a horvátok dobták. A 48. percben 21-20 volt az állás az ellenfél javára, a hajrában viszont Sótonyi László szövetségi edző csapata fordított, és egy 5-0-s sorozattal eldöntötte a meccset.
Ónodi Jánoskúti Máté öt, Lukács Péter és Papp Tamás négy-négy, Ilic Zoran és Sztraka Dániel három-három találattal, Palasics Kristóf pedig 11 védéssel járult hozzá a sikerhez.
A magyarok ellenfele szombaton 15.30 vagy 18 órától Izland válogatottja lesz a berlini elődöntőben.
Az első férfi junior-vb-t 1977-ben rendezték, azóta a magyar válogatott negyedszer jutott be az elődöntőbe, s legjobb eredménye az 1977-es ezüstérem volt.