"Hát ez bizony még gombócból is sok" - szokták mondani olyan mérkőzések után, amikor az egyik fél nagy verést, sok gólt, sok pontot kap az őt legyőző ellenféltől. Nem tudom, ennek a kifejezésnek mi lenne, lehetne a fokozása, ám alighanem ezt kellene jelzőként aggatni a napokban a dél-koreai Incheonban elindult Ázsia Játékok egyik vasárnapi kézilabda mérkőzésére. A Japán - Maldív-szigetek női találkozó ugyanis 79-0-s (!) végeredményt hozott. A szünetben már 40-0 (mint egy teniszmeccsen...) állt az eredményjelzőn, a Maldív-szigeteki csapat pedig hatvan perc alatt egyetlen gólt sem tudott elérni, ami nemzetközi színtéren kuriózumnak számít.
Vélhetően nem nagyon voltak tisztában a vesztes csapat játékosai a sportág alapjaival sem, mi mással magyaráznánk azt, hogy a maldíviak kapusa, Nahidha Ahmed például egyetlen lövést sem (!) hárított, így a japán keret 14 játékosa közül 11-en is 100%-os lövési statisztikával zárták a mérkőzést. Magyarázat (mi ezt pontosan tudjuk a hazai fociéletből) persze erre a szörnyű verésre is van. "Általánosságban véve nem volt elegendő a fizikai állapotunk és sok sérültünk volt. A keret 40%-a sérüléssel bajlódik. Sokat kell még fejlődni válogatott csapatként" - nyilatkozta a vesztes fél edzője, Abdulla Saleem.
A történelmi vereséget a Maldív-szigetek női focicsapatának zakói vezették be, amely India ellen 15-0-s, Thaiföld ellen 10-0-s és a rendező ország elleni 13-0-s vereségekkel kezdte meg az Ázsia Játékokat. Azt hiszem, hogy az idehaza  eddig sport fronton főként csak Urbányi István "szövetségi kapitánykodása" miatt kirakatba került Maldív Köztársaságot (ez a hivatalos nevük) mi továbbra sem sportnagyhatalomként tartjuk majd számon. Az India délnyugati csücskénél található négyszázezres szigetország marad inkább a magyar nászutasok paradicsoma...
Tokyo 2020
Tokió 2020 - Spain - Sweden - Kézilabda – Olimpiai főhírek
9 ÓRÁJA
U.I. Ha valaki esetleg talál a 79-0-s meccsről felvételt bárhol az interneten, kérjük ossza meg velünk. Ha másért nem, hát elrettentő példaként...