Kilencgólos győzelemmel ott van a négy között Norvégia a világbajnokságon

A norvég válogatott lesz a holland-magyar párharc továbbjutójának ellenfele a legjobb négy között a női kézilabda-világbajnokságon, miután 32-23-ra legyőzte a montenegrói csapatot a második keddi negyeddöntőben, Dortmundban.

Malinin világcsúcsa, Klæbo 100. győzelme, Selby 3. UK-trófeája és a jövő snookerbajnoka

Videó forrása: Eurosport

Az olimpiai és Európa-bajnok norvég válogatott 4-0-val kezdte a világbajnokság németországi részét lezáró találkozót, és a folytatásban is gyors gólokkal büntette a montenegróiak lassú visszarendeződését, így pedig röviddel az első félidő közepe után már hét találat volt az előnye (12-5). A játék képe a folytatásban sem változott, Norvégia már az leső félidőben is többször kilenc góllal vezetett, a szünetben pedig nyolc találat volt az előnye, majd a fordulás után négy perc sem telt el, amikor 22-12-nél kialakult a tízgólos különbség. Előnyét a hajrában könnyedén tartotta a skandináv gárda és végül kilenc találattal kerekedett felül.
Henny Reistad kilenc góljával lett a mezőny legeredményesebbje. Az északiak ferencvárosi játékosa, Vilde Ingstad egyszer, a győri különítményéből Emilie Hovden háromszor, Kristine Breistöl kétszer, míg Veronica Kristiansen egyszer talált be. Az Alba Fehérvárt is vezető Suzana Lazovic szövetségi kapitány montenegrói csapatában a két mosonmagyaróvári játékos, Andrijana Tatar és Katarina Dzaferovic nem szerzett gólt.
Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott szerdán 18 órától Rotterdamban a társházigazda hollandok ellen harcolhatja ki a négy közé jutást, a párharc továbbjutójára pedig így a norvégok várnak az elődöntőben. Montenegró búcsújával eldőlt, hogy a magyar csapat legrosszabb esetben a hetedik helyen zárja a tornát, így mindenképp az elmúlt húsz év legjobb vb-szereplését éri majd el.
(MTI)
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés