A magyar férfi kézilabda-válogatott a hatszoros aranyérmes Franciaországgal találkozik az egyiptomi világbajnokság szerdai negyeddöntőjében, mivel 36-28-ra kikapott az Európa-bajnok Spanyolországtól a középdöntő harmadik, utolsó fordulójában, hétfőn, és így csoportja második helyén végzett.

Argentína meglepetésre 26-25-re kikapott Katartól. Az első félidőben 11-4-re, a másodikban pedig 19-15-re is vezettek a dél-amerikaiak, ám ezt követően az ellenfelük fordított, és izgalmas hajrában egy góllal győztek. A 2015-ben ezüstérmes Katar válogatottja ezzel negyeddöntőbe jutott, mivel a címvédő és olimpiai bajnok Dánia 38-26-ra legyőzte az Európa-bajnoki ezüstérmes Horvátországot.
A horvátok a kairói II. csoport szombati játéknapján 23-19-re kikaptak Argentínától, ezt követően Lino Cervar szövetségi kapitány bejelentette, hogy a torna után távozik posztjáról. Ennek ellenére csapata kapott egy újabb nagy esélyt a továbbjutásra - mivel az argentinok hétfőn egy góllal kikaptak Katartól -, ám ehhez mindenképpen nyernie kellett a dánok ellen.
Kézilabda
Nyolc győri játékos az év legjobbjai között
16 ÓRA
A szünetben még csak 17-15-re vezetett a címvédő, amely a második félidőt egy 6-0-s sorozattal kezdte, és ezzel el is dőlt a találkozó. A folytatásban egy 7-1-es szériával is előrukkoltak a skandinávok, akik végül 12 találatos különbséggel győztek. A horvátokkal legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy nem végeztek az első hat között az aktuális világversenyen.
Brazília és Japán győzelemmel búcsúzott. A középdöntő harmadik, utolsó fordulójában a brazilok a magyar érdekeltségű I. csoportban húsz góllal nyertek Uruguay ellen. A Telekom Veszprém brazil beállója, Rogerio Moraes ötször volt eredményes. A kairói II. csoportban a japánok 29-25-re győzték le Bahreint. Mindkét mérkőzés tét nélküli volt, ugyanis már korábban eldőlt, hogy ezek közül egyik csapat sem jut negyeddöntőbe.
A magyarok a Zöld-foki Köztársaság, Uruguay és Németország legyőzésének köszönhetően a maximális négy pontot vitték magukkal a csoportkörből a középdöntőbe, ahol Brazília és Lengyelország ellen is nyertek, így az utolsó forduló eredményeitől függetlenül - a spanyolokkal együtt - biztosították a továbbjutásukat.
Csúnya ez a verés, de sok jelentősége nincsen | Eurosport
Borzasztó sima vereséget szenvedett a középdöntő utolsó mérkőzésén a magyar férfi kézilabda válogatott Spanyolország csapatától, azonban a két csapat láthatóan más célokkal állt neki ennek a mérkőzésnek. A mieinknél a komplett kezdő sorunk pihent, míg a spanyoloknál mindenki annyit játszott, mint általában a nehéz ellenfelek ellen.
A szerdai francia-magyar negyeddöntőre Alexandriában kerül sor 20.30-tól.
Eredmények
középdöntő, 3. (utolsó) forduló:
I. csoport (Új Főváros):
Lengyelország-Németország 23-23 (12-11)
Brazília-Uruguay 37-17 (18-7)
Spanyolország-Magyarország 36-28 (21-14)
A végeredmény: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Magyarország 8, 3. Németország 5 (153-122), 4. Lengyelország 5 (138-119), 5. Brazília 3, 6. Uruguay 0
Pontazonosságnál a gólkülönbség rangsorolt.
II. csoport (Kairó):
Dánia-Horvátország 38-26 (17-15)
Katar-Argentína 26-25 (12-13)
Japán-Bahrein 29-25 (19-12)
A végeredmény: 1. Dánia 10 pont, 2. Katar 6, 3. Argentína 6, 4. Horvátország 5, 5. Japán 3, 6. Bahrein 0
Pontazonosságnál az egymás elleni eredmény rangsorolt.
A csoportok első két helyezettje jutott a negyeddöntőbe.
A 25-32. helyért, 3. forduló:
I. csoport (Gíza):
Tunézia-Angola 34-29 (14-13)
Kongói DK - Zöld-foki Köztársaság 10-0 - játék nélkül
A végeredmény: 1. Tunézia 6 pont, 2. Kongói DK 4, 3. Angola 2 - a Zöld-foki Köztársaság visszalépett
A keddi szünnap után szerdán a negyeddöntőkkel és az alsóházi helyosztókkal folytatódik az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság.