Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Kihátrálna a közös Eb-rendezésből Magyarország

Rév Dániel

Frissítve 12/01/2023 - 12:24 GMT+1

A 2024-es, magyar-osztrák-svájci női kézilabda Európa-bajnokságon a tervezettnél kisebb szerepet szeretne vállalni a magyar szövetség. Kocsis Máté elnök egy interjúban azzal indokolta a döntést, hogy a felszabaduló forrásokból a kis klubok megnövekedett költségeinek egy részét vállalnák át, biztosítva a gyerekek edzéslehetőségeit.

MVM Dome - Fotó: ehf.com

Fotó: From Official Website

Interjút adott a Nemzeti Sport online felületének Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke, ebben pedig több meglepetés is érhette az olvasót. Mindenképpen ide sorolható, hogy néhány kellemetlenebb kérdésre is válaszolt az elnök, de semmiképpen nem ez a legfontosabb.
Kocsis ugyanis az interjúban bejelentette, hogy a magyar szövetség szeretne hátrébb lépni a 2024-es, Ausztriával és Svájccal közösen rendezendő Európa-bajnokság szerepvállalásában. Hogy ez pontosan mit jelent, azt egyelőre nem tudni, de az eredeti tervek szerint Magyarországon két sportcsarnok, a debreceni Főnix Aréna, és az egy éve átadott budapesti MVM Dome lett volna az Európa-bajnokság helyszíne Bázel és Innsbruck mellett. Az elnök elmondása szerint létezik olyan forgatókönyv is, hogy Magyarország teljesen visszalép a rendezéstől.
Az indoklás normál körülmények között teljesen érthető lenne: idén télen számos kézilabda klub küzd azzal, hogy a csarnokok kifűtésének a költsége a sokszorosára emelkedett, a rendezési költségekből pedig valóban számos csarnok rezsiköltségét vállalhatja át az MKSZ a kluboktól. Csak Magyarországon bő tíz éve mindenre is van pénz, ha sportról van szó, az idei atlétikai világbajnokság költségvetése épp mostanában kúszik 250 milliárd Ft fölé, amihez képest csekélységnek tűnik az MVM Dome 116 milliárdos ára.
Kocsis Máté egyébként megnyugtatott mindenkit: nem ezen az eseményen múlik a csarnok jövője, hiszen évtizedekig magas kihasználtsággal szolgálja majd ki a kulturális és sportrendezvényekre vágyó magyar közönséget. Ha most felmegyünk a csarnok honlapjára, azt láthatjuk, hogy az év első öt hónapjára valóban be van tervezve nyolc rendezvény - mindenki eldöntheti, hogy ezt mennyire érzi jó kihasználtságnak.
A másik, némileg meglepő kijelentés az elnök jövőjére vonatkozott: Kocsis bejelentette, hogy nem tervezi újra jelöltetni magát a szövetség elnöki posztjára, hiszen sok egyéb területen kell helytállnia, azokat a feladatokat, amiket vállalt, nagyjából elvégezte, rendbetette a szövetség pénzügyeit, rengeteg forrást vonzott be a sportágba, és a magyar kézilabda alapjai sokkal stabilabbá váltak az elnöksége alatt.
Kétségtelen tény, hogy a TAO-rendszer egyik legfontosabb kedvezményezettje a magyar kézilabda, az elmúlt években minden évben tízmilliárdok folytak be a sportágba az államkassza helyett. Rengeteg gyerek kezdett el kézizni, Budapesten az amatőr, csarnokkal nem rendelkező csapatoknak évek óta komoly nehézséget jelent edzéslehetőséget találni, hiszen a csarnokkal rendelkező klubok általában ki is használják ezeket.
De a rendszer magában hordozza azt a problémát is, hogy ha kivesszük mögüle az állami finanszírozást, akkor kártyavárként omolhatna össze - elég csak a mostani helyzetre gondolni, amikor a klubok inkább bezárják télre a csarnokaikat, ha nem kapnak mentőövet az MKSZ-től.
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Kapcsolódó témák
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés