Franciaország és a házigazda Egyiptom válogatottjának sikerével folytatódott a férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének pénteki játéknapja.

A gízai III. csoportban a hatszoros világbajnok franciák végig szoros meccsen nyertek két találattal Izland ellen, így továbbra is százszázalékosak a tornán.
Az előző két világbajnokságon ezüstérmes - Norvégia a várakozásoknak megfelelően magabiztosan, 13 gólos különbséggel győzte le Algériát. A Telekom Veszprém jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen három gólt dobott. A csoport utolsó játéknapja előtt a franciáknak, a norvégoknak és a portugáloknak van esélyük a legjobb nyolc közé kerülésre.
Tokyo 2020
A rekord, amihez két csapat kellett
13 ÓRÁJA
A kairói IV. csoportban Svédország 28-28-as döntetlent játszott Szlovénia válogatottjával. A szlovénok mindössze kétszer - a 36. percben 18-17-nél és az 58. percben 27-26-nál - vezettek az egész mérkőzésen.
A szlovénok közül a veszprémi Blaz Blagotinsek négy, a szegedi Dean Bombac és Matej Gaber egy-egy, Borut Mackovsek pedig három gólt szerzett. Csapatuk két másodperccel a vége előtt egyenlített: Bombac passzát a beálló Gaber váltotta gólra.

Blaz Blagotinsek

A házigazda Egyiptom rendkívül magabiztosan, kilenc góllal legyőzte Fehéroroszországot. Mindkét győztes csapat fontos lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé.
A Telekom Veszprém francia irányítója, Kentin Mahé négy, egyiptomi jobbátlövője, Omar Jahja egy góllal járult hozzá csapata sikeréhez.

Kentin Mahé

Az oroszok 12 gólos különbséggel nyertek Észak-Macedónia ellen. A sikerhez a Telekom Veszprém jobbszélsője, Daniil Siskarov két, a MOL-Pick Szeged balátlövője, Dmitrij Zsitnyikov három góllal járult hozzá.
Hatosukból az utolsó, vasárnapi játéknap előtt még a svédeknek, a szlovénoknak, az oroszoknak és a házigazda Egyiptomnak is van esélye a negyeddöntőbe jutásra.
Eredmények:
középdöntő, 2. forduló:
III. csoport (Gíza):
Franciaország-Izland 28-26 (16-14)
Portugália-Svájc 33-29 (17-15)
Norvégia-Algéria 36-23 (17-11)IV. csoport (Kairó):Egyiptom-Fehéroroszország 35-26 (21-14)Oroszország - Észak-Macedónia 32-20 (19-9)Svédország-Szlovénia 28-28 (15-14)A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.a 25-32. helyért, 2. forduló:II. csoport (Új Főváros):Ausztria-Chile 33-31 (14-15)Marokkó-Koreai Köztársaság 32-25 (15-14)Az állás: 1. Ausztria 4 pont, 2. Chile 2 (75-66), 3. Marokkó 2 (54-61), 4. Koreai Köztársaság 0