Válogatott kézist igazolt a Szeged, mert súlyos a vb-ezüstérmes klasszis sérülése
Publikálva 22/11/2025 - 15:19 GMT+1
Jovica Nikolić személyében szerb válogatott jobbátlövőt igazolt az OTP Bank-PICK Szeged, hiszen Magnus Abelvik Rød sérülése súlyosabb a vártnál.
Jovica Nikolić. Fotó: OTP Bank-PICK Szeged
Fotó: From Official Website
A tavaly nyáron igazolt világbajnoki ezüstérmes norvég jobbátlövő mindössze három meccsen lépett pályára ebben a szezonban, legutóbb, a Veszprém elleni, november 8-i rangadón néhány percet kapott, az utóbbi két hétben egyszer sem volt a meccskeretben.
A szegediek beszámolója szerint Rødöt meg kellett műteni, jelenleg a rehabilitációját végzi, ám mivel ezen a poszton Imanol Garciandia mellett mindössze a 20 éves akadémista, a Bajnokok Ligájában csütörtökön, az Eurofarm Pelister elleni 35-20-ra megnyert meccsen debütált Járó Kristóf bevethető, a klubvezetés úgy döntött, új játékos után néz.
Az újvidéki születésű, 24 éves Nikolić éveket húzott le az RK Vojvodinában, megfordult a Bundesligában, a német Wetzlarnál, legutóbb pedig a kuvaiti Burgan Clubban szerepelt. 2019-ben az U19-es világbajnokság álomcsapatába került, 17 évesen mutatkozott be a szerb felnőttválogatottban.
"Magnus Abelviket a közelmúltban megműtötték, norvég játékosunk jelenleg rehabilitációját végzi. Nagyon bízunk benne, hogy minél hamarabb visszatérhet, és újra csapatunk tagja lehet. Mivel Imanol Garciandia egyedül maradt ezen a poszton, az elmúlt időszakban játékost kerestünk – így találtunk rá a 24 éves szerb válogatott jobbátlövőre, Jovica Nikolićra. Nikolić az ősszel Kuvaitban szerepelt, így a nemzetközi kupában és a magyar bajnokságban is pályára léphet. A megállapodás az idény végéig szól" – nyilatkozta dr. Szűcs Ernő Péter elnök a szegedi klub honlapján.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
- "Januárban fogom kezdeni a huszadik évemet itt" – három kulcsjátékosával is hosszabbított a Fradi
- Világklasszis igazolásokkal erősített a Ferencváros női kézilabdacsapata
- A női kéziválogatott négy góllal verte a szerbeket a norvégiai felkészülési tornán
"Nagy örömmel érkezem segíteni, hatalmas megtiszteltetés lesz számomra egy ilyen patinás klub mezét magamra ölteni. Mivel Novi Sad közel van Szegedhez, sokat tudok a csapatról, a múltjáról, az eredményeiről és a fantasztikus szurkolótáborról. Honfitársam, Lazar Kukić is csak jókat mesélt, így izgalommal várom a bemutatkozást" – mondta Nikolić.
Az utóbbi hetekben sérülésektől sújtott szegediek vasárnap a Győrt fogadják a bajnokságban, majd jövő csütörtökön az RK Zagreb elleni, hazai meccsel folytatják a BL-t.
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés