Kézilabda Európa-liga - A Ferencváros házigazdaként 28-25-re legyőzte a francia Pays d'Aix csapatát a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének hetedik fordulójában, kedden.

Ferencvárosi TC – PAUC Handball (Fotó: Fradi.hu)

Férfi kézilabda Európa-liga - A Ferencváros bravúros győzelme a PAUC ellen

Eredmény, csoportkör, 7. forduló, B csoport:
  • Ferencvárosi TC-Pays d'Aix Université Club (francia) 28-25 (15-12)
A házigazdák keretéből a két legtapasztaltabb játékos, Balogh Zsolt és Lékai Máté hiányzott.
Borbély Ádám védéseire alapozva jól kezdett az FTC (7-4), és bár alapvetően egyik csapat sem erőltette a gyors támadásokat, a vendégek minden hazai hibát pillanatok alatt kihasználtak. Egy 4-0-s sorozat után a 24. percben már 13-8-ra vezetett a Ferencváros, amely a folytatásban is pontosabban játszott, és a szünetben háromgólos előnyben volt.
A második felvonást a PAUC kezdte jobban, a magyar csapat ekkor többet hibázott, és a meccs során először a 43. percben hátrányba került (17-18). Erre Pásztor István vezetőedző úgy reagált, hogy a kapusának lecserélésével létszámfölényes támadójátékra állította át együttesét, ami eredményre vezetett, hiszen egy 6-1-es sorozat után 24-20-as előnyben voltak a fővárosiak, és ekkor már tíz perc sem volt hátra.
A vendégek gyorsan visszazárkóztak mínusz kettőre, de a taktikusan, összeszedetten és motiváltan kézilabdázó Ferencváros - Nagy Bence góljával és Borbély újabb bravúrjával - biztosította a győzelmet, amivel életben tartotta továbbjutási reményeit.
Nagy Bence hét, Imre Bence négy gólt lőtt, Borbély Ádám 16 lövést - közte két büntetőt - védett, így negyven százalékos hatékonysággal zárt. A túloldalon Adrien Vergely ötször talált be, Wesley Pardin nyolc lövést hárított.
A két győzelemmel, egy döntetlennel és négy vereséggel csoportja ötödik helyén álló FTC egy hét múlva a svéd Ystads IF HF vendége lesz a második számú európai kupasorozatban. A nyolcaddöntőbe az első négy helyezett jut.