A vb-címvédő Spanyolország félgőzzel is verte a lengyeleket, készülhet az elődöntőre

Publikálva 25/01/2022 - 17:19 GMT+1

A címvédő Spanyolország elődöntőbe jutott a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután 28-27-re legyőzte Lengyelországot kedden, a középdöntő negyedik, utolsó fordulójában, Pozsonyban.

Lengyelország - Spanyolország

Férfi kézilabda Eb - Elődöntőben a címvédő spanyolok

Eleinte nagy fölényben játszott a spanyol csapat, 11 perc után 7-3-ra vezetett, ám a lengyelek - akik számára már nem volt tétje a meccsnek - lendületbe kerültek, egyre jobban védekeztek és hat perc alatt egyenlítettek (8-8). A folytatásban nem tudta leszakítani ellenfelét a címvédő, és a szünetben csak 14-13-as előnyben volt.
Az alacsony színvonalú, hangulattalan mérkőzés második félidejében többször is vezettek három góllal a spanyolok. Három perccel a vége előtt 28-25 volt az állás a javukra, az utolsó percben mégis az egyenlítésért támadhattak a lengyelek, ám a Telekom Veszprém kapusa, Rodrigo Corrales kétszer is bravúrral védett, így váratlanul szoros csatában nyertek.
Corrales kilenc védéssel, klubtársa, Jorge Maqueda két góllal zárt.