A Szeged ötgólos győzelmével megszakította a PPD Zagreb hazai veretlenségét

A Szeged 35-30-ra győzött a horvát PPD Zagreb otthonában szerdán a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Bánhidi Bence, Janus Dadi Smarason, Bodó Richárd, Mikler Roland és Marin Jelinic ünneplik győzelmüket a férfi kézilabda BL csoportkörének 3. fordulójában játszott OTP Bank-Pick Szeged - HBC Nantes mérkőzés végén. (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

Fotó: MTI

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, B csoport:PPD Zagreb (horvát) - OTP Bank-Pick Szeged 30-35 (12-19)
A horvát klub ingyenjegyekkel csábította a mérkőzésre a szurkolókat, ennek ellenére az Arena Zagreb lelátójának felső karéját szinte teljesen le kellett függönyözni, csak hetven szegedi szurkolót helyeztek el a "kakasülőn". Pedig a csapat remekül szerepel hazai pályán, legutóbb több mint egy évvel ezelőtt, tavaly szeptemberben kapott ki.
Jó védekezésükre alapozva 4-1-re elléptek a szegediek, utána viszont becsúszott néhány hiba a játékukba, és ezeket kihasználva fordítottak (7-6) a horvátok, akik nyitott védekezésre álltak át - amit remekül alkalmaztak -, támadásban pedig a lerohanásokat erőltették, szintén hatékonyan. A vendégek vezetőedzője, Michael Apelgren nem kért időt, viszont az összes kezdő mezőnyjátékosát lecserélte, és a helyettük beállók meg is találták a zágrábi játék ellenszerét, Tobias Thulin pedig egyre jobban védett. A hazaiak időkéréssel reagáltak ellenfelük 5-1-es sorozatára, de a Szeged ezt követően is jól védekezett és a gyors ellenakciók végén növelte előnyét.
Több mint nyolc percig nem talált be a PPD Zagreb, így 14-8-as hátrányba került, és az első félidő hajrája is jól sikerült a Szeged szempontjából, hiszen a szünetben 19-12-es előnyben volt.
Amilyen jól játszottak a csongrádiak az első felvonás legnagyobb részében, annyira rosszul kezdték a másodikat. A PPD Zagreb sorozatban négyszer talált be, a Szeged megpróbálkozott a létszámfölényes támadójátékkal, de ez sem bizonyult sikeresnek. Érdekes módon Apelgren ekkor sem kért időt, és csapata megint enélkül is kilábalt a hullámvölgyből, melynek köszönhetően három gólnál nem engedte közelebb riválisát. Nem játszott rosszul és nagyot küzdött a házigazda, de a szegediek magabiztosan uralták a meccset. Kilenc perccel a vége előtt beállt Mikler Roland és csapata ismét átállt a létszámfölényes támadásokra, majd szűk öt perccel a vége előtt eldöntötte a mérkőzést, hiszen ekkor már hét góllal vezetett.
Mario Sostaric tíz, Bánhidi Bence öt, Magnus Röd négy góllal vette ki a részét a sikerből, Mikler Roland egy, Tobias Thulin 11 védéssel zárt. A túloldalon Ihar Bialiauski kilenc, Luka Lovre Klarica hét gólt lőtt, Ante Grbavac hat, Matej Mandic hét védést mutatott be.
A két csapat 21. egymás elleni BL-meccsén hat horvát siker és három döntetlen mellett 12. alkalommal nyert a Szeged. A három győzelemmel és egy vereséggel álló csongrádiak egy hét múlva a júniusban BL-ezüstérmes dán Aalborg HB otthonában folytatják szereplésüket a csoportkörben.
Forrás: MTI
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés