Hihetetlenül izgalmasan alakult a német kézilabda bajnokság (Bundesliga) utolsó fordulója, amely után mindössze két gólon múlt a bajnoki cím sorsa. A 34., egyben utolsó forduló előtt a Rhein-Neckar Löwen és az MKB Veszprém jövő szombati BL-elődöntős ellenfele a THW Kiel azonos pontszámmal állt az élen. A története első bajnoki címére készülő Löwen gólkülönbsége héttel jobb volt, de ez egy esetleges újabb győzelem esetén sem jelentett még teljes garanciát a végső sikerre.
Annál is inkább, mert a Kiel az EHF Kupa bronzérmes (a múlt héten a Szeged által is legyőzött) Füchse Berlint fogadta és 17-8-as félidő után 37-23-ra győzött. Már a szünetben lehetett sejteni, hogy bajban lehet a Löwen, mert ők "csak" 21-19-re mentek a Gummersbach vendégeként. A végén a Löwen ugyan 40-35-re nyert, de a rekordbajnok Kiel a második harminc percet is megnyomta, a végén pedig 14 góllal (!) nyert. Érdekesség, hogy tíz perccel a meccsek vége előtt még úgy állt a két párharc, hogy a Löwen a bajnok, de aztán a hajrá(k)ban minden másképp alakult.
"Ilyen finist még sohasem éltem meg, tiszta őrület az egész"
- nyilatkozta önfeledten a lefújás után, a másik meccs eredményét megtudva a THW Kiel edzője, Alfred Gislason.
Kézilabda
Hidegháború a kézilabdapályán
14 ÓRÁJA
A bajnokság végén mindkét csapat 59-59 ponttal zárt, a Kiel gólkülönbsége pedig kettővel jobb volt, mint a Löwené (+236, +234), így a jövő heti Final Fourra készülő kieliek  történetük 19. bajnoki címüket szerezték. Németországban 2005 óta tart a Kiel egyeduralma, amelyet az elmúlt évtizedben csak egyszer (2011-Hamburg) tudtak a riválisok megtörni. A THW Kiel 1114-878-es, a Rhein-Neckar Löwen pedig 1126-892-es gólkülönbséggel zárta a bajnokságot, végül ez döntött a bajnoki címről a kimerítő évad végén. A 2013/14-es Bundesliga szezon hivatalos végeredménye az alábbi linken található.