Körbemegy a piros trikó a jumbósok között, kettőből kettő a Bora sprintmérlege - összefoglaló

Frissítve 21/08/2022 - 17:56 GMT+2

Sam Bennett második sprintbefutóját nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen a harmadik szakaszon, az összetett első helye ezúttal is a Jumbo-Vismán belül cserélt gazdát. A szakaszon bukásba keveredett Michael Woods, akinek fel kellett adnia a versenyt agyrázkódás miatt.

Vuelta - A duplázó Bennett nyerte a leghosszabb szakaszt.
Vasárnap az utolsó hollandiai szakasz - egyben az idei spanyol körverseny leghosszabb távja -, a Breda és környéki 193,5 kilométer várt a kerékpárosokra, egyetlen negyedik kategóriás dombbal. A rajt előtt a versenyzők átgurultak vagy áttolták kerékpárjukat a bredai székesegyházon, amelyben a két holland megkülönböztetett mezviselő, a piros trikós Mike Teunissen és a hegyi pontversenyben éllovas Julius van den Berg gyertyát gyújtott a koronavírus-járvány áldozataira emlékezve.

Templomi gyertyagyújtással indult a Vuelta vasárnapi szakasza

Utóbbi benne volt a nap hétfős szökésében, és gyűjtött pontot a mini emelkedőn, így megőrizte a fehér alapon kék pöttyös trikóját. Az élbolyt 11 kilométerrel a cél előtt befogták, a mezőnyhajrában pedig a BORA-hansgrohe ezúttal is kiválóan vezette fel az ír Bennettet, aki idei második, pályafutása ötödik szakaszsikerét gyűjtötte be a spanyol körversenyen. A szembeszélben a sprintben a második helyet - akárcsak egy nappal korábban - a 2019-es világbajnok dán Mads Pedersen szerezte meg, harmadikként kisebb meglepetésre a brit Daniel McLay ért célba.

Meg is van az első duplázás a Vueltán, zöld trikóban elvitte a második sprintet is Bennett

Teunissen ezúttal nem sprintelt, csapatkapitányának, az elmúlt három kiírásban győztes szlovén Primoz Roglicnak segített a hajrához közeledve, így ismét gazdát cserélt a piros trikó a nyitó csapatidőfutamot megnyerő Jumbo-Vismán belül: Robert Gesink és Teunissen után az olasz Edoardo Affini ölthette magára.
Az összetett esélyesek a mezőnnyel, a győztesével azonos idővel értek célba.
Egy bukás után feladta a versenyt a kanadai Michael Woods.

Eredmények:

3. szakasz, Breda és környéke, 193,5 km:
  • 1. Sam Bennett (ír, BORA-hansgrohe) 4:05:53 óra
  • 2. Mads Pedersen (dán, Trek-Segafredo) azonos idővel
  • 3. Daniel McLay (brit, Arkéa-Samsic) a. i.
Az összetett élcsoportja:
  • 1. Edoardo Affini (olasz, Jumbo-Visma) 8:20:07 óra
  • 2. Sam Oomen (holland, Jumbo-Visma) azonos idővel
  • 3. Primoz Roglic (szlovén, Jumbo-Visma) a. i.
A hétfői szünnap után kedden már Spanyolországban, a Vitoria-Gasteiz és Laguardia közötti 152,5 kilométeren teker a 77. Vuelta a Espana mezőnye, amely összesen 3280 kilométert tesz meg, amíg szeptember 11-én célba ér Madridban.