Primoz Roglic nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny nyitószakaszát.

Mintegy 34 fokban vágtak neki az első kerékpárosok a szombat délutáni burgosi rövid időfutamnak, tették ezt az idén 800 éves Santa María-székesegyház kapujából.
Vuelta a España
Roglic, a kiakadó Lopez, és a visszatérő Jakobsen - ilyen volt az idei Vuelta (ESB podcast)
07/09/2021 07:18
A leggyorsabbnak a spanyol körverseny elmúlt két kiírásának győztese, az utolsóként elrajtoló szlovén Roglic bizonyult, aki ebben a versenyszámban magabiztosan szerezte meg az aranyérmet a tokiói olimpián. Roglic pályafutása hatodik szakaszsikerét aratta a Vueltán.

Roglic ott folytatta, ahol az olimpián abbahagyta, szakaszgyőzelemmel kezdte a Vueltát

Másodikként a spanyol Alex Aranburu, harmadikként a 2015-ös Tour de Hongrie budapesti befutóján győztes szlovén Jan Tratnik zárta az egyenkéntit. Roglic az összetettért folyó harcban előzetesen legnagyobb riválisának számító kolumbiai Egan Bernalnak 27 másodpercet adott a 7,1 kilométeres távon.