Trentiné az utolsó

Publikálva 10/09/2017 - 20:53 GMT+2

Matteo Trentin nyerte a madridi befutót, Chris Froome a piros mellett a zöld trikót is megszerezte.

"Un año más, Alberto un año más" - énekelték Irizarék, a Vuelta utolsó szakaszának elején. Kétségkívül aranyos pillanat volt (ITT a videó), még akkor is, ha mindenki tudja, hogy itt a vége.
Alberto Contador ma tekert utoljára profiként, egy egészen fantasztikus, Anglirus győzelem után.
Nemcsak ő integetett boldogan a 21. szakasz rajtja után (vagy inkább egész nap), hanem a piros trikós Chris Froome is. Aki megcsinálta a duplát, és pályafutása során először nyert Vueltát.
The 2017 Vuelta starts for the 1st time from Nîmes in France. From Saturday 19th of August to Sunday 10th of September, the 72th Tour of Spain includes 21 stages for a total length of 3 241.1 kilometers.
A zárónap természetesen a szokásos forgatókönyv szerint zajlott: a rajt után ünneplés, pezsgő, fotók, majd a madridi körözés. Az idei Vuelta utolsó szakaszán Matteo Trentin győzött, de a ponttrikóról lecsúszott. Chris Froome ugyanis megjött a 11. helyen, így ő nyerte a pontversenyt. Ennek ellenére jár a dicséret Trentinnek, hisz négy (!) győzelemmel zárta a spanyol kört.
Túl vagyunk az év utolsó körversenyén, a Vuelta most sem okozott csalódást.