Vas Blanka hatodik lett az amerikai cyclocross versenyen

Frissítve 11/10/2021 - 15:03 GMT+2

A hegyikerékpárban olimpiai negyedik Vas Blanka a hatodik helyen végzett a cyclocross világkupa-sorozat hétvégi állomásán, amelynek az egyesült államokbeli Waterloo adott otthont.

Vas Blanka (Fotó: MTI)

Fotó: Other Agency

A bringasport.hu szakportál hétfői beszámolója szerint a szakág magyar bajnokának hátránya 32 másodperc volt a szakág hétszeres világbajnoka, a holland Marianne Vos mögött.

Vas Blanka az U23-as korosztályban - amelyben világbajnoki ezüst- és bronzérmet is nyert korábban - a legjobbnak bizonyult a hat körös, 3,1 kilométeres, technikás pályán, és húsz világkupapontot kapott.
A világkupa-sorozat szerdán a szintén egyesült államokbeli Fayetteville-ben folytatódik.
A 20 éves magyar kerékpáros a hegyi és a terep szakág mellett országúton is bravúrosan szerepelt az utóbbi időben. Két hete a világbajnokságon minden idők legjobb magyar eredményét elérve a negyedik lett a női mezőnyversenyben.