Sikeres szökés már az első napon, Andreas Kron (Lotto) nyerte a Katalán kör nyitószakaszát. Valter Attila 8.30 hátránnyal jött meg, mint Froome, Jungels vagy például Sagan.

Három hegy, de sík befutó, szökésre alkalmas nap, akárcsak két éve, amikor De Gendt nyerte ez a szakaszt a Katalán körön. A hétfő első napon is hazaért egy elmenés, ami ezúttal az első kategóriás emelkedő után alakult ki. Valter Attila akkor már nem volt a főmezőnyben, a Movistar tempójától leszakadt, és végül 8.30 hátránnyal jött meg, akárcsak Chris Froome.
Giro d'Italia
Valter Attila: “Boldog vagyok, hogy mindez megtörtént velem”
7 ÓRA
Az élete első WT-versenyén tekerő Kron a mai nyitónapot Luis Leon Sanchez (Astana), Rémy Rochas (Cofidis) és Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe) előtt nyerte meg, a főmezőny - benne az összes összetett esélyessel - 16 másodperc hátránnyal ért célba. Az elő sorban csak egy FDJ-s versenyző, Sébastien Reichenbach jött meg, Badilatti még Valternél is többet kapott, a svájci versenyző 11.08 hátránnyal jött meg.
Kedden jön a folytatás, egy dombos, 18.5 kilométeres időfutammal. Élő közvetítés 15.15-től az Eurosporton.
Valter Ati ötödik, Bernal az új rózsaszín trikós - Ez történt a Giro 9. szakaszán