Szlovén arany az időfutamon, Roglic egy percet adott Dumoulinnek

Frissítve 28/07/2021 - 12:09 GMT+2

Primoz Roglic egyperces előnnyel nyerte az országúti kerékpárosok férfi időfutamát a tokiói olimpián.

A kétszeres Vuelta a Espana győztes, 31 esztendős szlovén kerekes 48,157 km/órás átlagsebességgel teljesítette szerdán a két kört a 423 méter szintkülönbséget tartalmazó, 22,1 kilométer hosszú pályán.

Ezzel a szám 2017-es vb-ezüstérmese több mint egy perccel bizonyult gyorsabbnak riválisainál a számára ideális pályán. Emlékezetes, hogy a tavalyi Tour de France-győzelmet éppen időfutamban vesztette el honfitársával Tadej Pogacarral szemben, mostani sikere ezért különösen fontos a számára.
A második helyen klubtársa, az öt éve Rióban is második holland Tom Dumoulin végzett.
Az érem megszerzése azért nagy bravúr a harmincéves, 2017-es időfutam-világbajnok Dumoulin számára, mert januárban felfüggesztette pályafutását, és csak júniusban tért vissza.
Az érmekért folyó harc rendkívül szorosan alakult: Dumoulin és a mögötte záró három versenyző négy másodpercen belül végzett. A bronzérmet a szám kétszeres világbajnoka, az ausztrál Rohan Dennis szerezte meg. A dobogóról épphogy lemaradt az időfutam Európa-bajnok svájci Stefan Küng, valamint a szám - előzetesen a végső siker egyik várományosának tartott - vb-címvédője, Filippo Ganna. A 25. születésnapját múlt vasárnap ünneplő olasz az ötkarikás játékok pályakerékpáros megmérettetésén vigasztalódhat az üldözéses csapatversenyben.