Az elmúlt napok, és persze a szombati szakasz fényében majdnem biztosnak látszott a rajt előtt, hogy a baszk kör mai napja alkalmas lehet egy szökésre. A Deceuninck-Quick Step két versenyzője, Mikkel Honoré és Josef Cerny komolyan is vette a szakaszt, a hajrában (a nap utolsó kisebb emelkedőjén) lerázták a trekes Bernard-t, és együtt, szinte kézen fogva gurultak be a célba. A szakaszt Honoré nyerte (neki ez az idei második győzelme, először a Coppi e Bartalin tudott nyerni), Cerny bejött másodiknak, Julien Bernard meg kicsivel a főmezőny előtt, 17 másodperc hátránnyal ért célba.

Baszk kör, 5. szakasz befutó

Az összetett nem változott, Brandon McNulty maradt sárgában, az UAE Emirates versenyzője úgy mehet neki a szombati, hegyi befutós zárószakasznak, hogy 23 másodperccel vezet Primoz Roglic előtt.
Kerékpár
"Az emberek azt hitték, egy ecuadori sosem nyerhet semmi komolyat"
7 ÓRÁJA
És hát az UAE-nek ugye nem csak McNulty miatt lehet érdekes a holnapi nap, hisz ott van Pogacar, aki 20 másodpercre van Roglic-tól. Szombaton szokás szerint 15.30-kor kezdünk az Eurosport 1-en.
Olympic Games
Két hónapja eltörte a kulcscsontját, most olimpiát nyert a legyőzhetetlen Tom Pidcock