Juanpe López: „Pogačar mellett úgy érzed, mintha amatőr lennél”
Publikálva 24/05/2024 - 20:31 GMT+2
Juan Pedro López tíz napig viselte a rózsaszín trikót a 2022-es Girón, köszönhetően annak, hogy Lennard Kämna mögött megjött másodiknak az Etnán. Az idei olasz kör sem indult rosszul neki, hisz top 10-ben végzett az Oropán, és így összetettben a hetedik helyen állt egészen az első időfutamig. Akkor azonban közbeszólt az élet egy betegség formájában.
Juanpe López en el Tour de los Alpes 2024
Fotó: Getty Images
Ezt mondta Juanpe López, akinek kifejezetten szép emlékei vannak a két évvel ezelőtti Giróról, hisz bő egy héten át viselte a rózsaszín trikót, és végül a tizedik helyen zárt. Az idén is jól kezdett, kilencedik lett az Oropán, utána azonban jött a feketeleves.
„Az időfutam előtti este belázasodtam, aztán az a szakasz ki is csinált teljesen” – mondta López.
A szerencse tehát nem állt mellé, annyira nem volt jól, hogy a csapat orvosa antibiotikum szedését javasolta neki. Ő azonban úgy döntött, inkább megpróbálja nélküle.
„Korábban próbáltam már antibiotikumot szedni nagy dózisban, de nagyon nem éreztem jól magam tőle.”
Az immunrendszere azonban szerencsére jól vizsgázott, legyőzte a betegséget, és maradt is még benne kraft a verseny utolsó harmadára.
„Sok kerékpáros van, akik ugyanazt a vírust kapták el, amit én, de ők nem tudták folytatni, és fel kellett adniuk a versenyt. Örülök, hogy én folytathattam, ráadásul újra versenyképesnek érzem magam.”
„Egy ilyen vírus mindig végigszalad a mezőnyön. Ne feledjük, hogy összességében ez egy szűk közeg, együtt tekerünk minden nap, és együtt kapunk el betegségeket is. Nem kell mondanom, hogy az sem segített, hogy a meleg idő hidegre fordult.”
/origin-imgresizer.eurosport.com/2022/05/18/3374765-68975568-2560-1440.jpg)
Juanpe López
Fotó: Getty Images
Junape azért dühös egy kicsit, mert kifejezetten jó formában érkezett a Giróra. Nyerte az Alpst úgy, hogy Ben O’Connor, Antonio Tiberi és Geraint Thomas is ott volt a vert mezőnyben. Három olyan versenyző, akik most a dobogós helyekért küzdenek.
„Tökéletes volt az időzítés, hisz megnyertem az Alpst, és jött a Giro, az a verseny, amit nagyon szeretek, és ahol jól is szoktam menni. Egy sportoló élete azonban ilyen, vannak rossz és jó pillanataink, és nekem sajnos az előbbiekből volt több.”
Szerencsére azonban nincs olyan iszonyatosan rossz helyzetben. Az összetett ugyan már rég elment, ám ettől függetlenül szeretne maradandót alkotni, amire képesnek is érzi magát.
„Továbbra is versenyképesnek érzem magam, de azért nem vagyok könnyű helyzetben. Mindenki nyomja, megy előre, és én is szeretnék megpróbálni szakaszt nyerni. Ami még maradt bennem, azt kiadom magamból, és hátha sikerül.”
A dolog azonban finoman szólva sem könnyű, hisz a mezőnyben ott teker Tadej Pogačar. Az összetettben vezető szlovén valamelyest visszavett ugyan, de még így is magasan a mezőny fölött van.
„Vasárnap volt egy jó kis szökés, amelyik nyugodtan hazaérhetett volna jó sok perc előnnyel, ő azonban felzárkózott, és leszedett mindenkit. Kereste a lehetőséget, akarta a szakaszt, és végül sikerült is megnyernie. Amikor ez megtörtént, csak hüledeztünk, nem is értettük mi van, hisz mindannyian 100 százalékon nyomtuk.”
„Ő egy olyan kerékpáros, aki ebben a pillanatban is történelmet ír. De szerintem nem fog 20 évig tekerni, mint előtte sokan, viszont alaposan kihasználja az éveket, amik megadatnak neki.”
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/05/23/3974151-80658728-2560-1440.jpg)
Juanpe López
Fotó: AFP
López tudja, hogy mindent bele kell adnia, mert ez az élet biztos nem tart tovább 15 évnél. Mindenesetre a 2024-es szezonból is hátravan még legalább hat hónap.
„Itt vagyunk a szezon közepén, én nyomom, ahogy a csövön kifér. Hol nyerek, hol nem, mindenesetre örülök az eredményeimnek. Boldog voltam az Alpson, mert jól mentek a dolgok, de boldog vagyok most is, mert tudom, hogy az év végéig még sok jó nap vár rám.”
Sőt, a maga részéről még ezt a Girót sem tekinti lefutottnak.
„A szombati szakaszt a karjaimat a magasba emelve szeretném befejezni. Felejthetetlenné akarom tenni ezt a versenyt.”
via Marca
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés