Kevesebb, mint egy héttel a Tour de France rajtja előtt került sor Európa-szerte a nemzeti bajnokságokra, a vasárnap természetesen a mezőnyversenyeké volt.

Magyarországon - a nem túl bonyolult, és teljesen sík - ibrányi pályán ismét Filutás Viktor győzött, ami azt jelenti, hogy a Giotti Victoria 24 éves kerékpárosa megvédte a címét. A lányoknál mindkét számban Vas Blanka (SD Worx) lett az első, a még csütörtökön megrendezett időfutamot pedig Fetter Erik (Eolo-Kometa) nyerte.
A belgáknál a Tourra készülő Wou van Aert szerezte meg a bajnoki címet (az időfutamot Yves Lampaert nyerte), a hollandoknál pedig a jumbós csapattársa, Timo Roosen nyert vasárnap.
Kerékpár
"Az emberek azt hitték, egy ecuadori sosem nyerhet semmi komolyat"
3 ÓRÁJA
Olaszországban Colbrelli, a spanyoloknál Fraile húzta be a bajnoki címet (mindketten indulnak a Touron), Sagan szinte szokás szerint behúzta a szlovák mezőnyversenyt, a franciáknál pedig az időfutamon csalódást keltő teljesítményt nyújtó Cavagna szerezte meg az aranyat.
Férfi mezőnyverseny
Magyarország: Filutás Viktor (Giotti Victoria- Savini Due)
USA: Joey Rosskopf (Rally)
Belgium: Wout van Aert (Jumbo-Visma)
Franciaország: Remi Cavagna (Deceuninck-QuickStep)
Hollandia: Timo Roosen (Jumbo-Visma)
Olaszország: Sonny Colbrelli (Bahrain Victorious)
Szlovákia: Peter Sagan (Bora-Hansgrohe)
Szlovénia: Matej Mohoric (Bahrain Victorious)
Németország: Max Schachmann (Bora-Hansgrohe)
Ausztria: Patrick Konrad (Bora-Hansgrohe)
Svájc: Silvan Dillier (Alpecin-Fenix)
Luxembourg: Kevin Geniets (Groupama-FDJ)
Spanyolország: Omar Fraile (Astana-Premier Tech)
Norvégia: Tobias Foss (Jumbo-Visma)
Lettország: Toms Skujins (Trek-Segafredo)
Dánia: Mads Würtz Schmidt (Israel Start-Up Nation)
Lengyelország: Maciej Paterski (Voster ATS)
Oroszország: Artem Nych (Gazprom-RusVelo)
Portugália: José Carlos Prates Neves (W52-FC Porto)
Spanyolország: Omar Fraile ((Astana-Premier Tech)
Kolumbia: Aristóbulo Cala (Sundark Arawak)

Wout van Aert Fotó: Vanik Zoltán/Bringasport

Fotó: Other Agency

Férfi időfutam
Magyarország: Fetter Erik (Eolo-Kometa)
Hollandia: Tom Dumoulin (Jumbo-Visma)
Belgium: Yves Lampaert (Deceuninck-QuickStep)
Németország: Tony Martin (Jumbo-Visma)
Lettország: Toms Skujins (Trek-Segafredo)
USA: Lawson Craddock (EF Education First-Nippo)
Dánia: Kasper Asgreen (Deceuninck-QuickStep)
Portugália: João Almeida (Deceuninck-QuickStep)
Svájc: Stefan Kung (Groupama-FDJ)
Oroszország: Aleksandr Vlasov (Astana-Premier Tech)
Olaszország: Matteo Sobrero (Astana-Premier Tech)
Franciaország: Benjamin Thomas (Groupama-FDJ)
Spanyolország: Ion Izagirre (Astana-Premier Tech)
Norvégia: Tobias Foss (Jumbo-Visma)
Szlovénia: Jan Tratnik (Bahrain Victorious)
Észtország: Rein Taaramae (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux)
Ausztria: Mathias Brändle (Israel Start-Up Nation)
Csehország: Josef Černý (Deceuninck-QuickStep)
Lengyelország: Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe)
Kolumbia: Walter Vargas (Team Medellin)
(Forrás: részben Cyclingtips)
Olympic Games
Két hónapja eltörte a kulcscsontját, most olimpiát nyert a legyőzhetetlen Tom Pidcock
5 ÓRÁJA
Olympic Games
Újabb ezüst, de ez valami egészen más – Van Aert mintha csak a Tourt folytatta volna
20 ÓRÁJA