Filutás Viktor saját két évvel korábbi országos csúcsát megdöntve győzött az egyéni üldözéses számban a pályakerékpáros országos bajnokságon a szlovéniai Novo mestóban szombaton.

Az országúti magyar bajnok 2019-ben Appeldornban tekert 4:26.645 perces időt, ebből több mint hét másodpercet faragva, 4:19.290 perces idővel nyert. Filutás pontversenyben, valamint madisonban - Lovassy Krisztián párjaként - is bajnok lett.
Négy számban ünnepelhetett a nőknél Borissza Johanna, aki az egyéni üldözéses és a kieséses versenyszámban, valamint a pontversenyben is az élen zárt, és tagja volt a madisonban győztes kettősnek is.
European Championships
Akit nem lehetett lerázni – Sonny Colbrelli hazai pályán lett Európa-bajnok
13/09/2021 16:15
A pályakerékpáros országos bajnokság szombati győztesei (a magyar szövetség tájékoztatása alapján):
férfiak:
  • egyéni üldözéses: Filutás Viktor (Giotti Victoria-Savini Due) 4:19.290 perc - országos csúcs
  • kieséses verseny: Lovassy Krisztián (Epronex-GESU Bikewear Cycling)
  • madison: Lovassy, Filutás
  • sprint: Szalontay Sándor (Kőbánya Cycling Team)
  • pontverseny: Filutás
  • 1 kilométeres időfutam: Szalontay
nők:
  • egyéni üldözéses: Borissza Johanna (BVSC-Zugló)
  • madison: Borissza, Túri Anna (KSI SE)
  • kieséses verseny: Borissza
  • 500 méteres időfutam: Szabó Zsófia (Andy Schleck - CP NVST-Immo Losch)
  • scratch: Szabó
  • pontverseny: Borissza
Valter Attila: „Nekem feküdhet a leginkább a pálya, de ha kell, én fogok segíteni”
12/09/2021 09:15