Elégedetlenül is magyar bajnok - Fetter Erik megvédte címét

Frissítve 22/06/2022 - 15:58 GMT+2

Fetter Erik is megvédte címét az időfutam országos bajnokságon, melyet szerdán a Debrecenhez közeli Bocskaikert határában rendeztek.

Fetter Erik/Eolo Kometa (Forrás: twitter.com/EoloKometaTeam)

Fotó: Twitter

Dér Zsolt szövetségi kapitány az MTI-nek előzetesen azt mondta: várakozásai szerint a szerdai győztes a májusi Giro d'Italián szereplő három bringás, a címvédő Fetter Erik (EOLO-Kometa), a 2018-ban és 2020-ban bajnok Peák Barnabás (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux), valamint a 2019-es bajnok Valter Attila (Groupama-FDJ) közül kerül ki. Utóbbi a hétvégén feladta az okcitán körversenyt betegség és napszúrás miatti rosszullét következtében, és végül nem indult az időfutam OB-n.
Az aranyérem Fetter nyakába került, aki 50,86 km/h-s átlaggal 44 perc 50 másodperc alatt tudta le a 38 kilométeres távot. Ezzel 17 másodperccel utasította maga mögé az ugyancsak 50 feletti átlagot tekerő Peákot, és 1 perc 46 másodperccel Somogyi Gergelyt.
Fetter az MTI-nek úgy értékelt, a lábai nem voltak annyira jók, nem igazán elégedett a teljesítményével, mivel nem produkált olyan számokat, mint szeretett volna. Rámutatott arra is, hogy a szélirány kiszámíthatatlan volt, de még így is kedvezőbben alakultak a körülmények, mint tavaly.
"Nyertem, ezzel elégedettnek kell lennem, ez a legfontosabb" - szögezte le. A pénteki pannonhalmi mezőnyverseny kapcsán azt mondta, csapattársával, Dina Mártonnal mindkettejüknek fekszik a pálya és a finálé is, így bizakodóak.
"Jó beállításaim voltak, minden szuper volt, jó wattot is adtam le, meg vagyok elégedve magammal, ennél többet nem tudtam volna menni" - fogalmazott Peák. - "Erik nagyon szereti ezt a szakágat, sokat készül, megérdemelten nyert."
A pénteki ob-n Peáknak ugyancsak a győzelem a célja, mivel fekszik neki a pálya, ugyanakkor kemény versenyre számít.
"Bár az időfutamon mindenki egyedül, magáért megy, de a magyar kerékpársportban ma már senki nincs egyedül, sikeres közösség vagyunk, amire odafigyel a világ" - fogalmazott Princzinger Péter, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnöke.