Aranypedál 2023: Az év legjobb versenye

Bodnár Gergő

Frissítve 18/12/2023 - 18:01 GMT+1

Már a tizedik olyan év következik, amikor a ti segítségetekkel választjuk meg a szezon legjobbjait. Megint kiosztjuk a méltán híres, és szakmai körökben elismert Aranypedál-díjat, melyet még a 2013-as szezon végén vezettünk be, és ahol szerencsére az elmúlt években egyre többször tűntek fel a magyar versenyzők, vagy hozzájuk köthető emlékezetes pillanatok.

Történelmet láttunk a Vueltán, és ennek Valter Attila is a részese volt - ESB podcast

Itt a december, mindjárt itt a karácsony, ami nem jelent mást, mint a szokásos év végi szavazást.
Egészen hihetetlen, de már sorozatban a tizedik évben választjuk meg a szezon legjobbjait, természetesen a ti segítségetekkel. Idén is kiosztjuk a méltán híres, és szakmai körökben igencsak elismert Aranypedál-díjat, melyet még a 2013-as szezon végén vezettünk be, és ahol szerencsére az elmúlt években egyre többször tűntek fel magyar versenyzők, vagy hozzájuk köthető emlékezetes pillanatok.
A szabályok nem változtak, ezúttal is öt kategóriában (év csapata, év versenyzője, legemlékezetesebb pillanat, legnagyobb csalódás, év szakasza/versenye) hirdetünk győzteseket, és minden esetben négy jelöltre lehet szavazni.

Ezúttal arra keressük a választ, hogy szerintetek melyik volt a 2023-as szezon legjobb, legemlékezetesebb versenye?

• Flandria
Egy tömegbukás Maciejuk hibája miatt, majd egy óriásit szólózó Pogačar, aki minden idők leggyorsabb átlagú (44.08) Flandriáját nyerte. Az UAE Emirates versenyzője tizennyolc kilométerrel a cél előtt a Kwaremonton indult el, Van der Poelt is leszakította magáról, majd 16 másodperc előnnyel nyert. Pogačar lett a sportág történetének harmadik versenyzője, aki korábbi Tour-győztesként tudta behúzni a Flandriát, nem mellesleg 24 évesen már a harmadik különböző nagy klasszikusán győzött.

Pogačar megint elképesztő volt, szólóban nyerte a Flandriát!

• Giro d’Italia (5. szakasz)
Emlékezetes esős szakasz, ahol Remco Evenepoel kétszer is bukott, egyszer a mezőny elé besétáló kutya miatt. A második bukásban már Roglič is benne volt, aztán jött a salernói cél, ahol Cavendish meg Vendrame esett kifejezetten nagyot, miközben a sprintet Groves nyerte.

Őrült 5. szakasz a Girón, Roglic és Evenepoel is bukott

• Tour de France (14. szakasz)
Súlyos tömegbukás a nap elején, amiért a rendes rajt is csúszott, majd Bardet esett hatalmasat, és feladta a versenyt. Az öt kategorizált emelkedő közül a legnehezebben indult be a verseny, 4 kilométerrel a Joux Plane teteje előtt Pogačar elszakadt a sárga trikós Vingegaard-tól, aki viszont saját tempóban visszaért rá. Elkezdték nézegetni egymást, Pogačar a rosszul helyezkedő motoros miatt bebukott egy támadási kísérletet, Carlos Rodríguez felért rájuk, és egy nagy lejtmenetet követően be is húzta a szakaszt.

Tömegbukás, Pogacar támadása és Rodriguez győzelme - ilyen volt belülről a Tour 14. szakasza