Aranypedál 2021 – nálatok ők lettek az év legjobbjai

Bodnár Gergő

Publikálva 31/12/2021 - 17:49 GMT+1

Nincs meglepetés, természetesen Valter Attila rózsaszín trikója nyerte az év legemlékezetesebb pillanata címet, Tadej Pogacart választottátok az év versenyzőjének.

Valter Attila

Itt az év utolsó napja, nézzük a ti véleményetek szerint, kik lettek a 2021-es szezon legjobbjai. Idén sorozatban már a nyolcadik alkalommal választottuk meg az év legjobbjait, szokás szerint a nézők és az ESB olvasók segítségével. Most is öt kategóriában (év csapata, év versenyzője, legemlékezetesebb pillanat, legnagyobb csalódás, év szakasza/versenye) vártuk a szavazataitokat és megint mindenhol öt-öt jelölt közül lehetett választani.
Ahogy az lenni szokott, egy-két kategória kifejezetten sima végeredményt hozott, máshol volt verseny az év legjobbja címért, de összességében sehol nem született nagy meglepetés.
Külön öröm, hogy bár hosszú évekig jelölni sem tudtunk magyar kerékpárost, Valter Attila sorozatban (!) harmadszor nyerte meg ’A legemlékezetesebb pillanat’ kategóriát. 2019-ben a l’Aveniren, tavaly a Kékestetőn szerzett győzelme lett első a szavazataitok alapján, idén pedig természetesen az a befutó, amikor Ati megszerezte a rózsaszín trikót.
Nézzük külön-külön, kik lettek 2021-ben az év legjobbjai:
Az év csapata: DECEUNINCK - QUICK STEP
Egy megszokott csapat a listán, ebben a szezonban a 65 győzelemig jutó Quick-Step lett az év csapata. Sima verseny volt, a belga sor 45%-át vitte el a szavazatoknak, a második helyen záró Jumbo 20%-ot kapott.
(Összes szavazat: 1684, százalék: 45%)
Az év szakasza/versenye: PARIS-ROUBAIX
Itt sem volt sok kérdés, az októberi, esős Paris-Roubaix simán nyerte az év versenye/szakasza kategóriát. Nem meglepő, volt egy-két emlékezetes pillanata a versenynek, és hát csak 19 évet vártunk egy esős-saras Roubaix-ra.
(Összes szavazat: 1629, százalék: 64%)
A legemlékezetesebb pillanat: VALTER ATTILA MEGSZERZI A RÓZSASZÍN TRIKÓT
Ha volt szavazás, ahol előre lehetett tudni a győztest, akkor az ’év pillanata’ ilyen volt. Teljesen jogos Ati győzelme, hisz sporttörténelmi tettet hajtott végre a májusi Girón. Két éve egyébként a l’Aveniren szerzett győzelmével, tavaly meg a Kékesen nyújtott teljestíményével nyerte kimagaslóan ezt a kategóriát, most pedig egy olyan pillanattal, amit soha nem fogunk elfelejteni. Hisz ő lett az első magyar kerékpáros, aki viselhette a rózsaszín trikót a Girón.
(Összes szavazat: 1670, százalék: 87%)

Valter Attila a 7. szakasz után

A legnagyobb csalódás: MIGUEL ANGEL LOPEZ
Itt azért volt meccs az első helyért, de szerintetek idén Miguel Angel Lopez teljesítménye jelentette a legnagyobb csalódást. A Movistar versenyzője nem sokkal előzte meg a Tao Geoghegan Hart-Mikel Landa párost.
(Összes szavazat: 1763, százalék: 28%)
Az év versenyzője: TADEJ POGACAR
Sokan talán nagyobb meccsre számítottak, de ez a kategória is egészen sima lett. Az idén egynapost (Lombardia), egyhetes versenyt (UAE, Tirreno) és háromhetest (Tour de France) is nyerő Tadej Pogacar simán megelőzte az elképesztő évet, és hozzá hasonlóan 13 győzelmet szerző Wout van Aert-ot. A Vueltán triplázó Roglic, „csak” harmadik lett az év versenyzője szavazáson.
(Összes szavazat: 1523, százalék: 40%)