Két mérkőzéssel folytatódott az észak-amerikai profi jégkorongliga a legutóbbi játéknapon. Keleten a Washington Capitals fogadta a Detroit Red Wingst, nyugaton az eddig otthon remeklő Edmonton Oilers a Nashville Predatorst.
Washington Capitals-Detroit Red Wings
A mérkőzés első harmadában a kiállításoké volt a főszerep. A vendég együttes negyvenegyese, Glendening akadályozta a hazaiak kapusát, Holtby-t, aki ezek után megbotlott és nem tudott hárítani egy éles lövést. A játékvezetők, a hazaiak szerencséjére érvénytelenítették a találatot és kiállították Glendeninget. A Red Wings a liga harmadik helyén állt a kivédekezett emberhátrányok tekintetében, így nem volt könnyű dolga Trotz legénységének. Ericsson az ellenfél fogása, Tatar pedig magas bottal való játék miatt vonulhatott némi kényszerpihenőre, azonban az eredmény így sem változott.
NHL
Detroiti legendák kerülnek be a hokis Hírességek Csarnokába
30/06/2015 09:22
A második játékrészben majdnem kilenc percet kellett várni az első gólra. Ekkor Nyquist volt eredményes, aki az ötödik gólját szerezte az idei szezonban. A svéd csatár egy az egybe törhetett kapura. Az első próbálkozását Holtby még ugyan bravúrral menteni tudta jobb lábbal, de a kipattanót Nyquist a levegőből a hálóba emelte. Hat perccel később Kuznetsov egyenlített. Joel Wardtól a kékvonalról kapott szép korongot, amivel ziccerbe került, és nem hibázott az újonc csatár. Brouwer révén pedig a záró harmad előtt megfordította az állást a „fővárosi” csapat.
A záró harmadban a Capitals többször is eladta a korongot a védekező harmadban, ami meg is bosszulta magát, hiszen Abdelkader duplája is ebből született. Végül ötvennégy másodperccel a vége előtt emberelőnyből Datsyuk biztosította be a detroit-i győzelmet.
A mérkőzésen Alexander Ovechkin hiába próbálkozott hétszer kapuralövéssel hazai oldalon, pont nélkül maradt. Zsinórban ez volt az ötödik mérkőzés ahol nem talált a kapuba, és asszisztot sem jegyzett. NHL-es karrierje során ez a leghosszabb „pontatlansága”.
Washington Capitals-Detroit Red Wings 2-4 (0-0, 2-1, 0-3)
(G:Kuznetsov 33:19-emberelőnyből, Brouwer 39:02, ill. Nyquist 28:56, Abdelkader 44:04, 50:34, Datsyuk 59:06-emberelőnyből)
Edmonton Oilers-Nashville Predators
Az Edmonton bizakodva várhatta a Nashville elleni összecsapást, ugyanis az utolsó öt hazai meccsükből mindössze egyet veszítettek el, azt a Vancouver Canucks ellen.  Az első felvonásban egy Oilers kapuvason kívül nem sok mindent jegyezhettünk fel.
A folytatásban jött egy edmontoni rövidzárlat, ami másfél perc alatt két Nashville gólt eredményezett. Smith egy szép akciót követően, Beck pedig egy nagy lövés után üres kapura volt eredményes. A vendégek előnye a harmadik harmad huszonnegyedik másodpercében tovább nőtt. Weber kapott korongot, amit a kékvonalról elemi erővel bombázott Scrivens kapujába. A házigazda Hall révén közelebb zárkózott, de Smith még erre is tudott válaszolni, így a vendéglátó meglepően sima vereséget szenvedett.
A Nashville Predators ezzel a győzelemmel feljött a nyugati konferencia második helyére, saját divízióját pedig vezeti a Chicago és a Dallas előtt.
Edmonton Oilers-Nashville Predators 1-4 (0-0, 0-2, 1-2)
(G: Hall 48:54, ill. Smith 26:23, 52:24, Beck 27:49, Weber 40:24)