Spanyol és francia szakaszgyőzelem a Dakaron, ismét Hirscher győzött Adelbodenben

Frissítve 08/01/2018 - 09:57 GMT+1

Ez történt vasárnap.

Daumen hoch: Cyril Despres führt die Rallye Dakar an

Fotó: SID

Spanyol és francia szakaszgyőzelem. A motorosoknál a spanyol Joan Barreda, az autósoknál pedig a francia Cyril Despres, David Castera egység nyerte a második szakaszt a 40. Dakar-ralin. A Dél-Amerika három országát érintő tereprali-viadalon a mezőny Pisco városában és környékén versenyzett vasárnap.
Eredmények, 2. szakasz, Pisco és környéke (278 km, gyorsasági: 267 km):
autósok (57 célba érkező alapján):
1. Cyril Despres, David Castera (francia, Peugeot) 2:56:51 óra
2. Stephane Peterhansel, Jean-Paul Cottret (francia, Peugeot) 2:57:39
3. Sebastien Loeb, Daniel Elena (francia, monacói, Peugeot) 2:59:59
…42. Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel Crossland X) 5:56:15

Cyril Despres of France and Peugeot Total drives with co-driver David Castera of France in the 3008 DKR Peugeot car in the Classe : T1.4 2 Roues Motrices, Diesel during stage two of the 2018 Dakar Rally, a loop stage to and from Pisco on January 7, 2018

motorosok (121 célba érkező alapján):
1. Joan Barreda (spanyol, Honda) 2:56:44 óra
2. Adrien Van Beveren (francia, Yamaha) 2:59:38
3. Matthias Walkner (osztrák, KTM) 3:01:08
…88. Dési János (KTM) 4:29:09
Ismét Hirscher győzött Adelbodenben. Az összetett világkupában címvédő és éllovas Marcel Hirscher nyerte a férfi alpesi síelők vk-sorozatának vasárnapi műlesikló versenyét a svájci Adelbodenben. A szombaton ugyanott óriás-műlesiklásban is győztes osztrák mögött – mindössze 16 századmásodperccel lemaradva – honfitársa, Michael Matt lett a második, míg a harmadik helyen a norvég Henrik Kristoffersen végzett. A 28 éves salzburgi síelő szezonbeli hetedik, pályafutása során pedig az 52. vk-sikerét aratta.
Eredmények, férfi műlesiklás:
1. Marcel Hirscher (osztrák) 1:50.94 p (55.78 mp/55.16 mp)
2. Michael Matt (osztrák) 1:51.07 (56.03/55.04)
3. Henrik Kristoffersen (norvég) 1:51.10 (56.49/54.61)
Shiffrin újabb sikere. Az összetettben címvédő és jelenleg is éllovas Mikaela Shiffrin újabb győzelmét hozta a női alpesi síelők világkupa-sorozatának vasárnapi műlesikló versenye Kranjska Gorában. Az amerikai síző szombaton az óriás-műlesiklásban is diadalmaskodott Szlovéniában. Shiffrinnek ez volt a szezonbeli kilencedik vk-futamgyőzelme, pályafutását tekintve pedig már 40 sikernél jár. A mostani összetett pontversenyben az előnye már 721 pont a második helyen álló svájci Wendy Holdenerrel szemben.