Ha van megérdemelt siker: a Giro pénteki szakaszán Giacomo Nizzolo megmutatta, hogy töménytelen második hely után is van út a győzelemhez egy sprinter számára.
Újabb remek napot zárt a hazai vizes Eb-n a magyar csapat: Szabó Szebasztián 50 méter pillangón szerzett aranyat, de érmes lett a női 4x200-as gyorsváltó is.
Válságban a hoki: Két év után először startolt nagy nemzetközi jégkorongtorna, a rigai vb-t azonban beárnyékolja, hogy ismét nem számolnak NHL-játékosok részvételével.
Hírek
Szakadó hóesés a PL-ben, elfelejtett védekezni a Milan, dupla svéd győzelem Svédországban
4 ÓRÁJA
Kerékpár
Nem a verseny legizgalmasabb napján volt túl pénteken a Giro mezőnye, a 198 kilométeres, lényegében teljesen sík szakasz végén Veronában csak az volt kérdés, melyik sprinter viszi el az etapot. Nem mintha így unatkoztunk volna a közvetítésen, a ravennai szörny legendája mellett az adásban kapcsoltuk Filutás Viktor magyar bajnok kerékpárost is, a szakasz végén pedig Giacomo Nizzolo (!) 19 második hely után szerezte meg nagyon megérdemelt első győzelmét egy háromhetesen.
Az etap emellett az előző napokra való visszatekintésre is tökéletes lehetőséget kínált, az Eurosport podcastjében Lengyel Tamás elemezte Valter Attila rózsaszín trikójának hosszútávú hatását a magyar versenyző pályafutására.
Tenisz
Egy komoly sztárral sajnos kevesebb lesz ott a Roland Garroson, derült ki a nap folyamán. A korábbi győztes Simona Halep pénteken vádlisérülés miatt mondta le a párizsi szereplését.
Minden bizonnyal ott lesz viszont a bombaformában játszó Casper Ruud, a fiatal norvég teniszező pedig saját bevallása szerint már el is kezdett hinni egy komolyabb eredményben. Vele ellentétben Rafael Nadalnak van még mit csiszolnia a játékán a torna kezdetéig, legalábbis a spanyol teniszező mentora szerint. Hasonló javulásban reménykedhet Dominic Thiem, akinek Lyonban nem sikerült fényesen a torna főpróbája.
Foci
Kései változás történt az Eb-re készülő magyar válogatott stábjában. Marco Rossi asszisztense, Giovanni Costantino vezetőedzőként az MTK-hoz távozott, helyét pedig a tornára egy ismerős arc, a magyar futball egy ikonja veszi át.
Tovább rágja az angol sajtó a Tottenhamtől állítólag távozni szándékozó Harry Kane ügyét. A csatár legfrissebb nyilatkozatából talán kiolvasható, hova kerülne legszívesebben a nyár folyamán.
A Forma-1-ben a szezon egyik leglátványosabb futama vár a nézőkre, hiszen Monacóban versenyez majd a száguldó cirkusz mezőnye. Kimi Räikkönen még a hétvége előtt nyilatkozott a sajtónak, a finn sztár pedig szokásos egyedi stílusában beszélt a sportág változásairól és a pofátlanabb fiatal riválisokról.
Nem csillapodik a sportlövők botránya. Ezúttal Péni István felmentésével bonyolódott tovább az ügy, a korábban dopping miatt eltiltott sportoló az
A lehetséges 18-ból 17 helyet szerzett magának a magyar gyorsasági kajak-kenus csapat Tokióban, pénteken a kenus Bodonyi Andrásnaknem sikerült a kvóta kiharcolása.
Atlétikában újabb sztárról derült ki, hogy kénytelen lesz kihagyni a tokiói olimpiát. A férfi 800 méter címvédője, David Rudisha után ma Christian Taylor, a férfi hármasugrás kétszeres bajnoka jelezte, hogy súlyos sérülés miatt nem lesz ott a játékokon.
Tovább folytattuk az olimpiák történetét bemutató sorozatunkat, ezúttal a nők első részvétele miatt történelmi 1928-as játékok felidézésével.
Hírek
Kis híján megcsaptuk az ausztrálokat a Davis-kupában, Liu Shaolin Sándor összetett világkupa-győztes
18 ÓRÁJA
Hírek
Nem kérdés, kinek adnánk az Aranylabdát, Davis-kupa-csapatunk készen áll Ausztrália ellen