Jumbo-Visma fölénnyel ért véget a Baszk körverseny, elmaradt az OTP Bank Ligában a bajnokavatás, a Real Madrid nyerte az El Clásicót, és még sok más hír arról, ami szombaton történt a sportvilágban.

Mindössze 112 kilométer, de hét (!) kategorizált emelkedő várt a versenyzőkre a Baszk kör hatodik, utolsó szakaszán, amiből óriási verseny és egy látványos erődemonstráció kerekedett. Roglič felvette az összetett győztesének járó baszk sapkát, a txapelát, és vidáman pózolt csapattársával a dobogó első két fokán.
Bár úgy tűnt, a Ferencváros már most, a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában megszerezheti a bajnoki címet, a címvédő otthon csak egy 1-1-es döntetlent játszott a tabellán második Puskás Akadémiával.
Hírek
Ezüstöt szerzett, de egy ország szívét nyerte el; felemás magyar eredmények a második napon
EGY NAPJA
A Real Madrid nyerte az El Clásicót, át is vette a vezetést a tabellán, igaz, az előny még nem megnyugtató, csak a jobb egymás elleni mérlegnek köszönhetően előzte meg az azonos pontszámmal második Atléticót. Benzema sarkazós gólja ötös fölé!
A pillanat tényleg eljött, Fabio Jakobsen a tavaly augusztusi szörnyű bukása után végre visszatér. A holland versenyző nyolc hónap szünet, rehabilitáció és felkészülés után holnap ott lesz az általunk is közvetített török körversenyen.
A római Formula E hétvége első szabadedzése egy olyan balesettel ért véget, amilyen talán még sosem volt. De ha mégis akad, csak a legjobb emlékezetűeknek rémlik valószínűleg. A futamot egyébként Jean-Eric Vergne nyerte, folytatás vasárnap!
McManus szögre akasztja a dákót. Visszavonult Alan McManus, a Masters egykori győztese, miután kiesett a világbajnoki selejtezősorozatból.
A Győri Audi ETO KC rekordot jelentő, 55 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben. Ebben az időszakban 48 győzelem és hét döntetlen a mérlegük. Szombaton a Buducnost Podgorica elleni kettős győzelemmel, és 54-40-es összesítéssel jutottak a BL elődöntőjébe.
Az első helyen kiemelt Pablo Carreno-Busta döntőbe jutott a Marbellán zajló, 409 ezer euró (148 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna szombati játéknapján. A 29 éves, a világraglistán 15. spanyol versenyző honfitársával, a 23 esztendős Jaume Munarral (95.) vívja majd a vasárnapi finálét.
A szerbiai születésű Laslo Djere (Györe László), valamint az olasz Lorenzo Sonego jutott döntőbe a Cagliariban zajló, 409 ezer euró (148 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna szombati játéknapján.
A világelső ausztrál Ashleigh Barty meglepetésre két szettben kikapott a spanyol Paula Badosa Giberttől a Charlestonban zajló, 565 ezer dollár (175 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.
Végül Danka Kovinic és Veronika Kudermetova jutott a fináléba a Charlestonban.
A női salakszezont nyitó dél-karolinai verseny szervezői egyébként eddig példa nélküli kezdeményezést indítottak. A ranglista pontok mellett ugyanis vakcinát is osztogatnak a Charlestoni WTA-tornán. Kérdés persze, hogy mennyien élnek a lehetőséggel?
Kasza Róbert ezüstérmet nyert az öttusázók első szófiai világkupa-versenyén, ezzel értékes pontokat szerzett az olimpiai kvalifikációs rangsorban, akárcsak a tizedik Marosi Ádám.
75 esztendős korában elhunyt Bérczi István olimpiai 8. helyezett tornász, nemzetközi bíró, aki másfél évtizeden keresztül a Magyar Televízió TV Torna című műsorában is szerepelt.
A címvédő Liverpool otthon 2-1-re legyőzte az Aston Villát az angol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombati játéknapján.
A listavezető Manchester City nagy meglepetésre hazai pályán kikapott az újonc Leeds Unitedtól.
Koronavírusos megbetegedések miatt szombaton félbeszakadt a Calgaryban zajló olimpiai kvalifikációs férfi curling-világbajnokság.
Végül itt egy videó azokról az aprócska országokról, akik hatalmasat nyertek az olimpián.