Valami egészen szédületes meccsen nyerte meg Rafael Nadal pályafutása 12. barcelonai tornáját.
Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal 12. alkalommal bizonyult a legjobbnak a barcelonai salakpályás férfi tenisztornán, miután az idén 1,7 millió euró (614 millió forint) összdíjazású viadal döntőjében nagy küzdelemben bizonyult jobbnak a másodikként rangsorolt görög Stefanos Tsitsipasnál.
Hírek
Álomdöntő Rómában, magyar álom Olaszországban
3 ÓRA
A magyar csapat négy éremmel zárta a birkózó Európa-bajnokságot.
Kiss Balázs ezüstérmet nyert a kötöttfogásúak 97 kilogrammos kategóriájában, Lőrincz Tamás szombaton aranyérmet nyert a kötöttfogásúak 77 kilós súlycsoportjában, pénteken Sastin Marianna második lett 62 kg-ban, míg vasárnap Fritsch Róbert nyert bronzot a 72 kilósok versenyében.
A Paks kiütéssel, 9-2-re nyert a sereghajtó Budafoki MTE otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának vasárnapi játéknapján.
A vereséget követően beadta lemondását Csizmadia Csaba vezetőedző. A mostaninál több találat 1955. január 9-én esett, amikor a Bp. Vörös Lobogó-Bp. Honvéd összecsapáson a vendégek 9-7-re nyertek 25 ezer néző előtt az Üllői úton. Azon a meccsen Hidegkuti Nándor és Puskás Ferenc négy-négy, Kocsis Sándor három, Sándor Károly és Tichy Lajos két-két gólt szerzett.
Az olasz Matteo Berrettini nyerte a 711 ezer dollár (256 millió forint) összdíjazású belgrádi salakpályás férfi tenisztornát, amelynek döntőjében három játszmában bizonyult jobbnak az orosz Aslan Karatsevnél.
A szlovén Tadej Pogacar nyerte a Liege-Bastogne-Liege-t.
A közel 260 kilométeres verseny utolsó emelkedője után öten maradtak elöl, a hajrában pedig a Tour de France címvédője volt a leggyorsabb. A 22 esztendős Pogacar első diadalát aratta az öt legnagyobb egynapos viadal, a Monumentumok egyikén. Másodikként a világbajnok francia Julian Alaphilippe, harmadikként honfitársa, David Gaudu ért célba. A 41. születésnapját épp vasárnap ünneplő, korábbi világbajnok és a Liege-Bastogne-Liege-en négyszeres győztes spanyol Alejandro Valverde negyedikként zárt.

Liège - Bastogne - Liège összefoglaló

A világelső ausztrál Ashleigh Barty szetthátrányból fordítva legyőzte a fehérorosz Aryna Sabalenkát az 565 ezer dollár (171 millió forint) összdíjazású stuttgarti salakpályás női tenisztorna vasárnapi döntőjében.
A Szolnok három góllal, 14-11-re nyert az OSC ellen a férfi vízilabda Eurokupa magyar házidöntőjének szombati első felvonásán a Tisza-parton.
A Manchester City ismét megvédte címét, és egymást követően negyedszer nyerte meg az angol labdarúgó Ligakupát, miután a sorozat vasárnapi, londoni döntőjében 1-0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt.

Cikkajánló

Minden verseny a célvonalig tart – Alaphilippe arról, miért haragszik magára a tavaly Liége miatt. Valakivel egy komplett szezon során nem történik annyi minden szivárvány trikóban, mint Julian Alaphilippe-pel történt tavaly ősszel három hét alatt.
Másfél hónapos virtuális olimpiával melegít a NOB Tokióra. Az Airbnb-vel a minap bejelentett nagy projekt után itt az újabb olimpiát érintő szokatlan bejelentés.
Mennyit ér a Big Six, ha tizennégyen vannak ellene? Angliában vallják, a Szuperliga tönkretette volna a Premier League-et. De mit tehetnének azért, hogy ne legyen hasonló következő próbálkozás?
A legnagyobbaktól kell tanulni – ahogy Kobe tanult Jordantől. Grant Holloway világbajnok, 60 gáton már övé a világcsúcs is, de ő az olimpiai aranyat akarja mindennél jobban.
Monspart Saci néni tele volt szeretettel, mérhetetlen belső erővel, kiapadhatatlan energiával. És ebből folyamatosan adott. Mindenkinek.
Djokovic egyre homályosabban fogalmaz vakcina-ügyben. A világelső bízik abban, hogy a Covid-19 elleni vakcina nem lesz kötelező a teniszezők számára.
Tíz érdekesség a 41. születésnapját vasárnap ünneplő Alejandro Valverdéről. A szülinapos Valverde már kilenc ardenneki egynapost nyert, ha ma behúzná az LBL-t, utolérné az örökranglistát vezető Eddy Merckx-t.