Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal magabiztos győzelemmel jutott elődöntőbe az 1,7 millió euró (614 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán. A mallorcai teniszező - aki 2005 óta 11 alkalommal nyerte meg a viadalt - a pénteki negyeddöntőben két szettben kerekedett a világranglistán 58. brit Cameron Norrie fölé.
Az elődöntő párosítása: Nadal-Carreno Busta, Tsitsipas-Sinner.
Hírek
Alaphilippe újra világbajnok, Európa nyerte a Laver-kupát
2 ÓRÁJA
Elődöntőbe jutott a világelső szerb Novak Djokovic a 711 ezer dollár (256 millió forint) összdíjazású belgrádi salakpályás férfi tenisztornán. A negyeddöntőben rendkívül magabiztosan győzte le pénteken honfitársát, Miomir Kecmanovicot.
Az elődöntő párosítása: Djokovic-Karatsev, Berrettini-Daniel.
Száz nappal a 36. Forma-1-es Magyar Nagydíj rajtja előtt a Hungaroring Sport Zrt. bejelentette, hogy nézők előtt tervezi megrendezni az idei versenyhétvégét.
A tizenkét elitklub által kezdeményezett Európai Szuperligával (ESL) kapcsolatban az a legpozitívabb, hogy nem valósult meg - jelentette ki Jürgen Klopp, a Liverpool labdarúgócsapatának vezetőedzője, aki ugyanakkor az európai szövetséget (UEFA) is bírálta a Bajnokok Ligája bővítése miatt.
Aleksander Ceferin, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke ismételten kizárással fenyegette meg a Szuperligától hivatalosan még vissza nem lépett négy labdarúgóklubot, azaz a Real Madridot, a Barcelonát, a Juventust és az AC Milant.
Nem Ryan Giggs lesz a walesi labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a nyári Európa-bajnokságon, mivel két nő bántalmazása miatt pénteken vádat emeltek ellene.
Dina Márton másodikként zárt a hegyi pontversenyben a Tour of the Alps-on. Az összetettet a brit Simon Yates nyerte, a dobogóra másodikként a spanyol Pello Bilbao, harmadikként a - 25. születésnapját épp pénteken ünneplő - orosz Aleksandr Vlasov állhatott fel. Fetter Erik 25., Valter Attila 27., míg Dina 90. helyen zárt.
A tornászok közül a világon először az orosz Nikita Nagornij ugrott tripla hátraszaltót talajgyakorlat közben, a Bázelben zajló Európa-bajnokság selejtezőjében.
Sastin Marianna ezüstérmes lett a női 62 kilogrammos kategóriában a varsói birkózó Európa-bajnokságon.
A kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájában Lőrincz Tamás elődöntőbe jutott, a 63 kg-os Torba Erik ugyanakkor kikapott a negyeddöntőben a Varsóban zajló birkózó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.
Bilbao helyett Sevilla lesz a spanyolországi házigazdája a nyári labdarúgó Európa-bajnokságnak - amelynek Budapest egyik társrendezője -, a Dublinba tervezett mérkőzéseket pedig Szentpéterváron játsszák.
A már biztos kieső Schalke 04 játékosai a keddi szurkolói támadások miatt maguk dönthetik el, hogy pályára lépnek-e a német labdarúgó-bajnokság hátralévő négy fordulójában.

Ajánló

Kemény pályán Naomi Osaka jobb napjain érinthetetlen, azonban játéka a borítások terén meglehetősen egysíkú. Vajon lehet belőle jó füves és salakos?
Idén bemutatkozik az Audi második generációs TCR-túraautója, amely Fred Vervisch szerint komoly előrelépés a korábbi modellhez képest.
Fabio Fogninit a barcelonai 500-as tenisztorna második fordulójában leléptették, miután sértő megjegyzéssel illette az egyik vonalbírót. Az olasz teniszező állítja, hogy nem mondott semmi durvát, és jogtalanul zárták ki a versenyből.
Bár a közösségi médiából ömlik, hogy Verstappen az idén gyorsabb, mint Hamilton, a Red Bull pedig, mint a Mercedes, mi úgy döntöttünk, nem szállunk fel erre a vonatra.
Benoit Paire sorozatos, profi sportolóhoz méltatlan, kritikán aluli viselkedése miatt nem lehet ott Tokióban.
A hétvégén Valenciából jelentkezik a Formula-E mezőnye, tartsatok velünk!
Hírek
Hamilton 100. győzelme, hazai pályán először nyert a Juventus
16 ÓRÁJA
Hírek
Vas Blanka 4. lett a vb-n, edzőt váltott a US Open bajnoka, durvul Hamilton és Verstappen párharca