Hírek

Szurkolói rendbontás miatt elhalasztották a Manchester United-Liverpool mérkőzést az angol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az MU hívei délben kezdtek gyülekezni az Old Trafford környékén, és transzparenseket kihúzva, illetve görögtüzeket gyújtva tiltakoztak a klubtulajdonos Glazer család ellen, amely 2005 óta irányítja az egyesületet. A drukkerek régóta elégedetlenek az amerikai tulajdonosokkal, és a nemrég hamvába holt Európai Szuperliga - amelyhez a Manchester United is csatlakozott - csak olaj volt számukra a tűzre.
Az Internazionale nyerte az olasz labdarúgó-bajnokság 2020/21-es kiírását. A 34. fordulóban a milánói kék-feketék - még szombaton - legyőzték idegenben a Crotonét, vasárnap pedig az Atalantának a Sassuolo vendégeként elért 1-1-es döntetlenjével eldőlt, hogy már nem lehet behozni Antonio Conte csapatát. A bajnokságból még négy kör van hátra, az éllovas előnye pedig 13 pont.
Hírek
Folytatódott a teniszdömping Madridban, GS-győztes lett a magyar cselgáncsos
4 ÓRA
Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a Madridban zajló salakpályás tenisztorna 3,2 millió euró (1,152 milliárd forint) összdíjazású férfi versenyében.

Olyan gyönyörű pontot szerzett Fucsovics Marci, hogy még a nemzetközi sajtóban is csodájára járnak

Az AC Milan labdarúgócsapatának fanatikus szurkolói megfenyegették Gianluigi Donnarumma válogatott kapust.
Romandiai körverseny: Geraint Thomas a verseny utolsó szakaszán, a 16 km-es időfutamon a harmadik legjobb idővel ért célba, ezzel visszavette az összetett elsőséget és INEOS-os csapattársával, Richie Porte-tal állhattak fel a dobogó első két fokára. Az összetettben a harmadik Fausto Masnada lett.
A kétszeres bajnok Simona Halep magabiztos győzelemmel jutott be a nyolcaddöntőbe a Madridban zajló 2,5 millió euró (920,5 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán. Meglepetésre a második helyen kiemelt japán Naomi Osaka a második fordulóban búcsúzott.
A georgiai Nikoloz Basilashvili nyerte meg a 419 ezer euró (147 millió forint) összdíjazású, müncheni salakpályás férfi tenisztornát.
A spanyol Albert Ramos Vinolas nyerte meg a 419 ezer euró (147 millió forint) összdíjazású estorili salakpályás férfi tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a brit Cameron Norrie-t.
A címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Portugál Nagydíjat Portimaóban. A 36 éves pilótának ez az idei második, F1-es pályafutása során pedig már a 97. futamgyőzelme.
Történelmi sikert aratott vasárnap délután a gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíján Pedro Acosta: a Moto3-asok között szereplő 16 esztendős tehetség az idei negyedik futamon harmadik sikerét aratta.
Az elmúlt idény a folyamatos újratervezésről szólt a magyar snowboardsport szakvezetése és élversenyzői számára egyaránt. Az utazási korlátozások és sok külföldi síterep zárva tartása ellenére ugyanakkor számos téren sikerült előrelépni, így bizakodóan tekintenek a következő szezon elé.
Ole Gunnar Solskjaer, a Manchester United labdarúgócsapatának vezetőedzője marasztalja a francia Paul Pogbát és az uruguayi Edinson Cavanit.

Cikkek, elemzések, érdekességek

„A csodacipő olyan, mint a dopping; aki használja, az csaló.” A kritikusok szerint azonban ezek a cipők tisztességtelen előnyt biztosítanak a viselőjének. Tegla Loroupe, a maratonfutás korábbi világcsúcstartója, a New York, a London és a Berlin Marathon egykori győztese úgy gondolja, be kellene ezeket tiltani.
Stefanos Tsitsipasnak nagyszerű éve van, a salakszezonra pedig a jelek szerint még magasabb fokozatra kapcsolt.Szeretné Madridban is folytatni a megkezdett szériát.
A dél-amerikai klubok a kilátástalan pénzügyi helyzetük miatt egyre korábban kénytelenek megválni legígéretesebb tehetségeiktől.
Szokatlan, de érthető hírek láttak napvilágot a Jumbo és az Emirates háza tájáról. Megszokhattuk, hogy a legnagyobb esélyesek felvezetőversenyként a Dauphinét, a svájci kört vagy legalább valamelyik nemzeti bajnokságot bevállalják, ám idén Primoz Roglic és a címvédő Tadej Pogacar is spórol az energiával.
Az OSC egyedüli magyar csapatként ebben az idényben másodszorra is legyőzte a bajnoki címvédő Ferencvárost a férfi vízilabda OB I alapszakaszának utolsó fordulójában, így megelőzte az FTC-t a tabellán, és 6-0-s előnnyel kezdheti meg a zöld-fehérek ellen a hét pontig tartó elődöntős párharcot. Helyszíni tudósítás!
Van, aki a tiltás ellenére is tüntetni fog az olimpián. A NOB továbbra is tiltja a sportolói véleménynyilvánítást, ám ezt nem biztos, hogy visszatartó erővel bír majd.
Dominic Thiem 9 idei mérkőzéssel a háta mögött indul a spanyol fővárosban, és egy nem túl acélos 5/4-es mérleggel kezdi meg a versenyt.
Serena Williams az Architectural Digest stábját körbevezette új otthonában, amelyben kiemelt hely jutott a művészeteknek.