A gyorskorcsolya Európa-bajnokság egyetlen magyar versenyzője, Nagy Konrád a 20. helyen végzett

Frissítve 07/01/2022 - 22:17 GMT+1

Az egyetlen magyar induló, Nagy Konrád 1000 méteren utolsó lett a húszfős mezőnyben a hollandiai Heerenveenben zajló gyorskorcsolya Európa-bajnokság pénteki nyitónapján.

Nagy Konrád

Fotó: Eurosport Player

Gyorskorcsolya Eb - Nagy Konrád utolsó lett 1000 méteren

A 29 éves versenyző a harmadik párban szerepelt, de 1:11.859 perces idejével még az utolsó előtti helyezettől is jócskán, több mint 70 századdal elmaradt. A harmadik olimpiai indulásában reménykedő magyar sportoló így nem tudott javítani a kvalifikációs idején, azaz továbbra is harmadik számú tartalék a pekingi indulást illetően. Nagy vasárnap még 1500 méteren áll rajthoz.

A kontinensviadal első napja hazai fölényt hozott, ugyanis a négy megrendezett számból hármat megnyertek a hollandok. A férfi 1000 méteren ráadásul a dobogó mindhárom fokára hazai versenyző állhatott fel, a legmagasabbra Thomas Krol, míg női 3000 méteren a szám világbajnoki bronzérmese, Irene Schouten pályacsúccsal bizonyult a leggyorsabbnak honfitársát, Antoinette de Jongot megelőzve. Ezen a távon hetedik lett a németek még 49 évesen is aktív legendája, Claudia Pechstein. Az ötszörös olimpiai bajnok sportoló februárban, Pekingben pályafutása során nyolcadszor szerepelhet az ötkarikás játékokon.
A férfiak üldözéses csapatversenyében a hazai hármas megvédte a címét, így egyedül a nők csapat sprintversenyében született lengyel aranyérem.