Francesco Bagnaia nyerte a Spanyol Nagydíjat

Publikálva 01/05/2022 - 16:26 GMT+2

A Ducati versenyzője Francesco Bagnaia nyerte Jerez de la Fronterában a Spanyol Nagydíjat a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájában. Második helyen a pontversenyben jelenleg vezető francia Fabio Quartararo, míg a harmadikon az Aprilia versenyzője a spanyol Aleix Espargaro végzett. A szezon két hét múlva Le Mans-ban a Francia Nagydíjjal folytatódik.

Francesco Bagnaia

Az olasz Francesco Bagnaia (Ducati) nyerte vasárnap Jerez de la Fronterában a Spanyol Nagydíjat a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájában.

Második helyen az összetett pontversenyben immár egyedül élen álló - címvédő - francia Fabio Quartararo (Yamaha) végzett, míg harmadiként a spanyol Aleix Espargaro (Aprilia) ért célba.
A szezon hatodik futamán az ötödik pilóta nyert, eddig csupán az olasz Enea Bastianini (Ducati) tudott ismételni.
Az előző vb-idényben második Bagnaia szezonbeli első sikerét aratta, miként a gyári Ducati is.
A szezon két hét múlva Le Mans-ban a Francia Nagydíjjal folytatódik.
Eredmények:
MotoGP (25 kör, 110,700 km):
  • 1. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 41:00.554 perc
  • 2. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 0.285 másodperc hátrány
  • 3. Aleix Espargaro (spanyol, Aprilia) 10.977 mp h.
A pontverseny állása 6 verseny után (15 van még hátra): 1. Quartararo 89 pont, 2. Espargaro 82, 3. Enea Bastianini (olasz, Ducati) és Alex Rins (spanyol, Suzuki) 69-69