Monte-Carlo után a Hungaroringen is győzni tudott a 18 éves olasz srác

Publikálva 22/07/2023 - 10:44 GMT+2

Magyar Nagydíj - Gabriele Mini, a Hitech olasz versenyzője nyerte a 38. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati napján rendezett Forma-3-as sprintversenyt.

Elrajtol a Formula-3 bajnokság sprintfutama a mogyoródi Hungaroringen 2023. július 22-én. MTI/Kovács Tamás

Fotó: MTI

Gabriele Mini nyerte a Forma-3-asok sprintversenyét

A 18 éves palermói pilótának ez a második futamgyőzelme az F3-ban, az elsőt Monte-Carlóban aratta, ott a főversenyen tudott győzni.
Mini mögött Gabriel Bortoleto, a Trident brazil versenyzője ért célba másodikként, az olasz Nikita Bedrin (Jenzer Motorsport) pedig harmadikként.
A Magyar Nagydíj szombati programja 11.20-kor a Porsche Szuperkupa időmérő edzésével folytatódik, majd 12.30-tól az F1-esek harmadik szabadedzésére kerül sor. A Forma-2-esek sprintfutamát 14.15-től rendezik, az F1-esek időmérője pedig 16 órakor kezdődik.