Verstappennek elege van; otthagyja a Forma-1-et, ha még sokat variálnak a futamokkal
Publikálva 01/04/2023 - 09:48 GMT+2
Max Verstappen eléggé határozottan kijelentette, hogy ha a Forma-1 vezetői tovább kísérletezgetnek a versenyhétvégékkel, ő köszöni szépen, otthagyja a sportágat. A kétszeres világbajnok finoman szólva sem elégedett azzal, amilyen irányba próbálják terelgetni a versenyeket. Közben Christian Horner, a Red Bull főnöke nevetségesnek nevezte, hogy Bakuban lesz az első sprintfutam.
Max Verstappen
Fotó: AFP
Ha nem is ultimátum, de mindenképp egy erős üzenet lehet a Forma-1 döntéshozóinak, amit Max Verstappen mondott a versenyhétvégékkel való variálással kapcsolatban.
2021-ben vezették be a sprintfutamokat, melyeknek az idén jóval fontosabb szerep jut, mint korábban. Tavaly még csak három helyszínen rendeztek ilyen új formátumú versenyt, az idén azonban a 23 versenyhétvége közül hat helyen kerül rájuk sor.
A döntéshozók változtatásokat terveznek a sprintfutamokban, amelyek életbe is lépnének az első sprinthétvégén, négy hét múlva, Bakuban. A Haas csapatfőnöke, Günther Steiner arról beszélt, hogy szóba került egy esetleges második kvalifikáció lehetősége, amely a sprintfutam rajtsorrendjéről döntene. De még nem tudják, hogyan csinálják, sőt, még az sem biztos, hogy egyáltalán megtartják ezt.
Stefano Domenicali, a Forma-1 vezérigazgatója egyértelmű szándékát fejezte ki, hogy csökkentsék a sima edzések számát a téttel bíró időmérők és versenyek javára. Verstappen ugyanakkor kitart amellett, hogy jobban kedveli a versenyhétvégék hagyományos lebonyolítási rendszerét.
„Én boldog vagyok azzal, hogy ha van egy főverseny” – mondta Verstappen. „Ez szerintem az izgalom szempontjából is sokkal jobb.”
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/03/31/3672502.jpg)
Max Verstappen (Red Bull)
Fotó: Getty Images
A világbajnoki cím védője régi nagy kritikusa a sprintfutamoknak.
„Nem vagyok oda a sprintekért. Olyanok, amilyenek. Vannak, akik szeretik őket, mások pedig nem” – mondta Verstappen még tavaly.
A holland versenyző egyébként az előző szezon előtt hosszabbított a Red Bull-lal, a szerződés értelmében 2028-ig versenyez a csapatnál.
Visszatérve a sprintformátumra, Christian Hormer, a Red Bull főnöke úgy látja, rendbe kell tenni a sprintversenyek lebonyolításával kapcsolatos bizonytalanságokat, szerinte dinamikusabbá kellene tenni ezeket a futamokat.
„Tudom, hogy keményen dolgoznak az ügy megoldásán, és remélhetőleg hamarosan pont kerül a dolog végére” – mondta Horner, aki ugyanakkor bírálta azt a döntést, miszerint Azerbajdzsánban, Bakuban lenne az az első sprintfutam négy hét múlva.
Ezeket a versenyeket eddig csak épített pályákon rendezték. Hornernek azzal van baja, hogy Bakuban utcai pályán kellene versenyezni, ahol nagy az ütközésveszély, és az autókban komoly kár keletkezhet.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/03/30/3672064.jpg)
Max Verstappen
Fotó: Getty Images
„Úgy gondolom, hogy nézői szempontból ez lenne az év egyik legizgalmasabb sprintfutama. Ugyanakkor, ha a költségsapka felől közelítjük meg a dolgot, nagyon sok autó összetörhet, ami rengeteg plusz kiadást róna a csapatokra.”
Az előzetes tervek szerint egyébként Bakuban, a Red Bull Ringen, Spában, Katarban, az Egyesült Államokban és Interlagosban rendeznek sprintfutamokat.
„Egy verseny elegendő lenne Bakuban” – folytatta Horner. „Ha kettő lesz, az biztos, hogy plusz akciót, esetleg ütközést jelent, ami plusz kihívással jár majd, persze ez is része a feladatnak, amit kaptunk. Tudom, hogy a dolog még szervezés alatt van, a kollégák keményen dolgoznak, de az biztos, hogy Baku esetében óvatosnak kell lennünk.”
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/03/04/3589150.jpg)
Max Verstappen
Fotó: Getty Images
A McLaren főnöke, Zak Brown osztotta Horner véleményét.
„Bakuban izgalmas versenyeket látunk, ugyanakkor a kárköltségek is elég sokra rúgnak. A nézők számára izgalmas lesz, az biztos, azt pedig reméljük, hogy az autók épségben célba érnek majd.”
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés