Leclerc volt a leggyorsabb a második szabadedzésen is

Akárcsak az első, a második pénteki szabadedzésen is Charles Leclerc, a Ferrari hazai versenyzője autózta a leggyorsabb kört a Forma-1-es Monacói Nagydíjon.

Charles Leclerc

Fotó: Getty Images

A monacói pilóta mögött annak ellenére is az összetettben éllovas, ausztrál Oscar Piastri lett a második, hogy az első húsz percben elmérte a célegyenes végi féktávot és belehajtott a falba, ami miatt elveszítette a McLaren első terelőszárnyát.
Nem ez volt az egyetlen baleset, ugyanis a végül meglepetésre hatodikként záró francia Isack Hadjar (RB) az első és az utolsó tíz percben is "odacsapta" az autója bal hátsó kerekét a szalagkorláthoz, az első eset miatt ráadásul átmenetileg piros zászlóval le is állították a gyakorlást.
A harmadik helyen a brit Lewis Hamilton zárt a másik Ferrarival, míg a címvédő, az első edzésen második holland Max Verstappen ezúttal tizedik lett a Red Bullal.
Az első gyakorláson okozott balesetéért az Aston Martin kanadai pilótája, Lance Stroll egy rajthelyes büntetést kapott.
A program szombaton 12.30 órakor a harmadik szabadedzéssel folytatódik, a 78 körös Monacói Nagydíj vasárnap 15 órakor rajtol.
Eredmények, 2. szabadedzés, az élcsoport:
  • 1. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:11.355 perc
  • 2. Oscar Piastri (ausztrál, McLaren) 1:11.393
  • 3. Lewis Hamilton (brit, Ferrari) 1:11.460
  • 4. Lando Norris (brit, McLaren) 1:11.677
  • 5. Liam Lawson (új-zélandi, RB) 1:11.823
  • 6. Isack Hadjar (francia, RB) 1:11.842
A TOVÁBBI PROGRAM:
Szombat:
  • 3. szabadedzés 12.30
  • időmérő edzés 16.00
Vasárnap:
  • futam 15.00
MTI
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Kapcsolódó mérkőzések
Hirdetés
Hirdetés