Frissítve 09/12/2016 - 10:45 GMT+1

Valószínűleg nem, de azért játszunk el a gondolattal.

La Formula1 se tambalea

Fotó: elperiodigolf

Azzal, hogy Nico Rosberg a világbajnoki cím megszerzése után visszavonult, emberi nagyságát igazolta. Mint tudjuk; egy motiválatlan versenyzőnél nincsen rosszabb, hiszen így becsap mindenkit a csapatától kezdve a szponzorokon át a rajongókig. Rosberg nyilván tudja, mit csinál, s a döntése lehetőséget ad nekünk, hogy elmerengjünk azon: a Mercedes valamelyik versenyzője vállalja-e, hogy 0-s rajtszámmal induljon.
Lewis Hamilton aligha, talán majd az a valaki, akit Rosberg helyére szerződtetnek. Egykoron megszokott volt, hogy a győztes csapat viselte az 1-es és 2-es rajtszámot, de ennek ma már nincsen jelentősége. A McLaren-Honda versenyzője, Stoffel Vandoorne lecsapott a 2-re, Hamilton pedig továbbra is 44-essel óhajt a pályára gurulni. Tehát a Mercedes új szerzeményére vár, hogy milyen számot választ.

Mercedes AMG Petronas F1 Team's British driver Lewis Hamilton celebrates after winning the Abu Dhabi Formula One Grand Prix at the Yas Marina circuit

Azért jutott eszembe a gondolat, mert egykoron Damon Hill kétszer is arra kényszerült, hogy az autója orrán egy nagy 0 éktelenkedjen. 1993-ban azért, mert az egy évvel korábban 39 évesen világbajnokká vált Nigel Mansell gondolt egyet és a címvédés helyett inkább az Egyesült Államokban próbálkozott (és bajnok lett az Indycarban). Hillnek egészen jó éve volt 1993-ban, ám miután Alain Prost besöpörve pályafutása negyedik vb-címét nyugdíjba vonult, egy évre rá szintén be kellett érnie a 0-val. Egyébként 1994 sem sikerült rosszul Damon Hill számára – világbajnok lehetett volna, ha nem ütközik össze Michael Schumacherrel Adelaide-ben.
Sajnos a hagyományok már a Formula-1-ben sem olyan fontosak. Utoljára Sebastian Vettel viselte a győztesnek járó 1-es rajtszámot 2014-ben. Lewis Hamilton azonban a rákövetkező két világbajnoki idény után is a hőn szeretett 44-esnél maradt, így lehet, hogy egy életre jelentőségét veszítette az 1-es szám.