A konstruktőri pontversenyben már győztes Mercedes német pilótája, az egyéni összetettben jelenleg második helyen álló Nico Rosberg nyerte a Forma-1-es Egyesült Államok Nagydíjának szombati időmérő edzését. A 29 éves versenyző pályafutása 13., idei kilencedik pole pozícióját szerezte meg. Rosberg mellől csapattársa, az összetettben vezető brit Lewis Hamilton vághat neki majd a második rajtkockából a vasárnapi futamnak, míg a harmadik pozícióból Valtteri Bottas, a Williams finn pilótája indulhat.
Meglepően foghíjas lelátók, viszont - ahogy mondani szokás - A-listás celebek egész sora várta a harmadik austini nagydíjat. A kebelcsoda Pamela Anderson, a Matrix filmek sztárja, Keanu Reeves, valamint az NBA aktuális bajnokának a San Antonio Spurs csapatának az irányítója, Tony Parker is tiszteletét tette az amerikai futamon.

Nagy volt az öröm a Red Bull boxban, hiszen Pamela Anderson volt a vendég

Forma 1
Verstappen megérkezéséig könnyű dolga volt Hamiltonnak a McLaren főnöke szerint
5 ÓRA
A kvalifikáció első részében a várakozásoknak megfelelően Lewis Hamilton diktálta a tempót, a Mercedes világbajnoki éllovas versenyzője az első helyről ment tovább a Q2-be. Csapattársa, Nico Rosberg nem erőltette meg magát, negyedikként jutott tovább, előtte a két Williams, Massa és Bottas futottak jobb időt. A kiesők Grosjean, Gutiérrez és Vergne valamint Sebastian Vettel voltak. Utóbbi nem véletlenül volt visszafogott, hiszen már a versenyhétvége előtt tudható volt, hogy a boxból kell majd rajtolni erőforráscsere miatt. Érdekes, hogy Vettel a 2009-es brazíliai futam óta nem esett ki a Q1-ben. Ami a Lotus francia pilótáját, Romain Grosjeant illeti, ő mindössze negyedik alkalommal kapott ki csapattársától, ezúttal viszont nagyon.
A Q2 forgatókönyve a kvalifikáció első felvonásának fordítottja volt. Ezúttal Rosberg nyomta meg, ment egy 1:36 elejét, Hamiltonnak viszont apróbb gondjai akadtak, így mindezt már a boxból nézte, második helyen azért gond nélkül jutott a Q3-ba. Többen is különösen boldogak lehettek a második felvonás után, így az idén még pont nélküli Sauber német versenyzője, Adrian Sutil aki a szezon során először jutott a Q3-ba. Jenson Buttonnak szintén egy igen hosszú negatív szériát sikerült lezárnia a Q2-ben, a McLaren brit versenyzője pályafutása során először jutott be az első 10-be Austinban. Ami a kiesőket illeti, Maldonado, Pérez, Hülkenberg és Kvjat kiszálltak a játékból, utóbbi helyzete ezzel igen érdekessé vált. Kvjat ugyanis amúgy is tíz rajthelyes büntetést kapott, ám miután Vettel a boxból rajtól, négyen pedig hiányoznak, így csupán három rajthelyes lesz a büntetés, hetet így át kell vinnie a következő versenyre, ha csak nem részesül "amnesztiában" a foghíjas mezőny miatt.
A kvalifikáció utolsó felvonását a sauberes Sutil, a Red Bullal Daniel Ricciardo, valamint a két-két Mercedes, McLaren, Ferrari és Williams kezdhette meg. Rosberg továbbra is szárnyalt, a pálya első szektorában talált valamit még a Q2 során és onnantól kezdve hibátlan köröket teljesített, csapattársát Lewis Hamiltont majdnem négy tizeddel verve megszerezte a pole-pozíciót. A Mercedesek mögött ismét a Williams istálló két versenyzője, Valtteri Bottas és Felipe Massa végzett a 3. és 4. helyen. Mögülük Ricciardo és Alonso vághat neki a vasárnapi futamnak, majd jön Jenson Button aki bár először zárt az első 10 között Austinban öt rajthelyes büntetése miatt nem lehet maradéktalanul boldog. Button megelőzte csapattársát, így legalább még nem dőlt el ez a csapaton belűli verseny bár Magnussen még vezet. A Q3 utolsó két helyén Kimi Räikkönen és Adrien Sutil zártak, kettejük közül gyaníthatóan csak utóbbi volt maradéktalanul boldog.

Lewis Hamilton mosolya nem annyira őszinte

Hogy a vasárnapi futamon mi várható, az nagyon jó kérdés. Elvileg hatalmas csata Rosberg és Hamilton között, akik Austinban az időmérő során ismét bizonyították, hogy idén más kategóriát képviselnek. A végső győzelemre természetesen a német és a brit versenyző pályázik a legnagyobb eséllyel, Rosberg pályafutása 9. edzéselsőségével azonban valamivel kedvezőbb helyzetből várhatja a nagydíjat. Ugyanakkor nem szabad elfelejtenünk, hogy technikai sportról lévén szó, bármi közbeszólhat ráadásul a Mercedes versenyzői a mostani hétvégén is panaszkodtak többek között a váltókra, valamint különböző vibrációra, tehát akár nem várt izgalmak is színesíthetik a papírforma szerint "kétversenyzős" futamot.
A különböző büntetések miatt így alakul az austini futam rajtsorrendje:1. sor: Nico Rosberg (1.), Lewis Hamilton (2.)2. sor: Valtteri Bottas (3.), Felipe Massa (4.)3. sor: Daniel Ricciardo (5.), Fernando Alonso (6.)4. sor: Kevin Magnussen (7.), Kimi Räikkönen (8.)5. sor: Adrian Sutil (9.), Pastor Maldonado (10.)6. sor: Sergio Pérez (11.), Jenson Button (12.)7. sor: Nico Hülkenberg (13.), Jean-Eric Vegne (14.)8. sor: Esteban Gutiérrez (15.), Romain Grosjean (16.)9. sor: Daniil Kvyat (17.), Sebastian Vettel (18.)Jenson Button öt rajthelyes büntetést kapott váltócsere miattDaniil Kvyat tíz rajthelyes büntetést kapott mert autójában belsőégésű motort cseréltekSebastian Vettel a boxból rajtol, miután idén már hatodik alkalommal cseréltek autójában erőforrást
Az Egyesült Államok Nagydíja vasárnap - közép-európai idő szerint - 21 órakor rajtol el.