A hétvégére Németországba látogatott a Forma-1 mezőnye, az idény 10. nagydíját Hockenheimben rendezik. Minekután az idény eddigi kilenc nagydíjából nyolcat a Mercedes nyert meg, talán nem túlzás kijelenteni, hogy ezúttal is a Hamilton-Rosberg páros tűnik favoritnak. Ugyanakkor a Mercedes 1954 óta képtelen hazai futamot nyerni, legutóbb a legendás Juan Manuel Fangio tudta a németországi Grand Prix-n győzelemre vezetni az Ezüstnyilakat.
A feladat tehát adott, hazai közönség előtt győzni kell, a legszebb természetesen az lenne, ha mindez Nico Rosbergnek sikerülne, legalábbis a német szurkolók valami ilyesmi forgatókönyvben reménykednek. Ugyanakkor a csapattárs, Lewis Hamilton minden idegszálával azon lesz, hogy a frissen megnősült Rosberg mézesheteit lehetőleg elrontsa mondjuk azzal, hogy megnyeri a futamot és átveszi a világbajnoki összetettben a vezetést.

Hazai pályán szinte kötelező a győzelem a Mercedesnek

Forma 1
Hamilton érte el a leggyorsabb köridőt a második szabadedzésen
3 ÓRA
Hockenheimben a papírforma Mercedes sikert ígér és a pénteki két szabadedzésen is igazolódott mindez, az első gyakorlást Rosberg nyerte Hamilton előtt minimális különbséggel, míg a második edzésen Hamilton volt gyorsabb, ám a brit előnye sem volt több, mint korábban csapattársáé. Ami a többieket illeti, az első szabadedzésen a Ferrari spanyol versenyzője, Fernando Alonso végzett a harmadik helyen, majd következett a Red Bullos Ricciardo, majd Jenson Button a McLarennel, végül pedig a vb-címvédő Sebastian Vettel, az ő hátránya közel egy másodperc volt már Rosberggel szemben. A második gyakorláson Ricciardo jött be harmadikként, majd a Brit Nagydíjon hatalmasat bukó Räikkönen, utána pedig Kevin Magnussen (McLaren) és Felipe Massa (Williams) volt a sorrend. Az erőviszonyok szinte megjósolhatatlanok. A Ferrari a szabadedzésen erősnek tűnt, de ugyanúgy a Red Bull is, és egyre inkább jön fel a McLaren. A Williamsek ezúttal egyelőre még nem domináltak, de a Bottas-Massa páros az utóbbi két-három futamon nagyon erős volt. Gyaníthatóan igazi képet majd csak az időmérő ad.
A kvalifikáció a hockenheimi pályán különösen fontos, ugyanis az utóbbi nyolc verseny közül hétből az nyert, aki az első sorból vágott neki a futamnak.
Egy kis történelem:
A hockenheimi pályán 1970-ben rendeztek először Német Nagydíjat, miután a versenyzők a veszélyes Nürburgringen nem akart versenyezni. Az első itt megrendezett F1-es versenyt Johan Rindt nyerte meg, ám rendszeres házigazdája a Német Nagydíjnak csak 1977-től let ez a pálya. 2007-től a Nürnburgringgel felváltva ad otthont a német GP-nek.A pálya, melyet a Mercedes saját tesztpályának építtetett, eredetileg nem így nézett ki. Korábban hosszú egyenesek és szűk sikánok jellemezték, ám 2002-ben biztonsági okokra hivatkozva áttervezték és lerövidítették. A mostani mezőny egy kört durván 73 másodperc alatt tesz meg...
A pálya:
A pálya első része az igazán gyors, két hosszú egyenessel és mindössze két kanyarral. A második rész az úgymond technikás rész, ott már a lelátók között kell vezetni az autókat, ezen a szakaszon a leszorító erőnek különösen nagy szerepe van.A mostani mezőnyből Fernando Alonso rendelkezik a legtöbb Német Nagydíjon aratott győzelemmel, szám szerint hárommal, mögötte Lewis Hamilton a második két németországi GP-sikerrel. A címvédő Sebastian Vettel, ám a Red Bull vb-címvédő versenyzőjének esetleges sikere hatalmas meglepetés lenne, hatalmas meglepetésekben pedig az idei szezon eddig még nem nagyon bővelkedett.