Lewis Hamilton győzelmével ért véget a Forma-1-es Brit Nagydíj, ezzel a Mercedes angol versenyzője a világbajnoki összetettben négy pontra megközelítette csapattárást, a futamot technikai hiba miatt feladni kényszerülő Nico Rosberget. Hamilton mögött a Williams finn versenyzője, Valtteri Bottas végzett másodikként, míg harmadikként a Red Bull ausztrál pilótája, Daniel Ricciardo zárt. A verseny nem volt mentes az izgalmaktól, ezek közül kiemelkedik Kimi Räikkönen szerencsés kimenetelű balesete, valamint a Vettel-Alonso csata, melyet végül a négyszeres világbajnok nyert.
Komoly izgalmakkal vette kezdetét a Brit Nagydíj, ugyanis a simának tűnő rajtot követően Kimi Räikkönen bukott hatalmasat még rögtön az első körben. A mezőny a startot követően simán eljött, a pole-ból induló Rosberg megtartotta pozícióját, Lewis Hamilton viszont Ausztriához hasonlóan ismét nagyon jó ritmusban kezdett, a második kanyarban már Sebastian Vettel előtt volt.
A mezőny hátsó részében viszont szokás szerint keményen ment a helyezkedés, és talán ennek itta meg a levét Kimi Räikkönen. A finn a Wellington-egyenesbe, az 5-ös kanyar után lefutott a pálya melletti füves részre, majd amikor vissza akarta kormányozni az autóját, az megpattant és elvesztette a tapadását, Räikkönen pedig az uralmat kocsija felett. A finn nagy sebességgel nekicsapódott a falnak, majd onnan vissza a pályára. A Räikkönen mögött haladók szerencsére el tudták kerülni a nagyobb karambolt, Felipe Massa például elképesztő reflexszel „faroltatta” meg Williamst, így elkerülve azt, hogy belerohanjon a sérülten pörgő Ferrariba. Räikkönent az esetet követően kivizsgálták, megröntgenezték, a horrorisztikus bukást azonban szerencsésen megúszta a finn fenegyerek. Räikkönen sportemberi nagyságát mutatja, hogy a finn első kérdése miután kiszedték a roncsból az volt, hogy Massa jól van-e...
Forma 1
Kizárták Vettelt, változott az összetett állása
01/08/2021 21:13
A futamot természetesen piros zászlóval félbeszakították, ugyanis Räikkönen a baleset során kiszakított egy elemet a pálya menti szalagkorlátból, így azt pótolni kellett. A pályamunkások rekordidő alatt elvégezték a szükséges munkálatokat, így elindulhatott a verseny a biztonsági autó felvezetése után.
A futam az elején nem sok izgalmat hozott, legalább is, ami az élen állókat illeti, hiszen Hamilton miután a 4. körben megelőzte korábbi csapattársát, Jenson Buttont a Mercedesek az első két helyen haladtak és jó két és fél másodperccel voltak gyorsabbak mindenkinél. Rosbergék mögött azonban „zajlott az élet” Valtteri Bottas például szenzációsan autózott, a Williams finn versenyzője a 16. kör végén a 14. helyről egészen a 3. helyig ugrott. Mindeközben Rosberg kiállt kerékcserére, Hamilton átvette a vezetést, de a brit boxkiállása sem váratott sokat magára. Nem sokkal ezt követően Rosberg vészjóslóan szólt be a boxba, miszerint baj van a váltójával. A német mindent próbált kapcsolgatni a kormányon, ám a Mercedes váltója csak nem akart megjavulni, se le, se fel nem váltott. A világbajnoki összetettben vezető Rosberg végül kiállt, Hamiltonnak ekkor közel 25 másodperces előnye volt az immáron másodikként haladó Bottas előtt. Sok izgalom nem volt tehát a pályán, ám ez megváltozott a 40. körtől, köszönhetően Fernando Alonsonak és Sebastian Vettelnek.

Sebastian Vettel nagyszerű versenyt futott, igaz csapattársa Daniel Ricciardo megint megverte

A spanyolok kétszeres világbajnoka, valamint a négyszeres világbajnok német a negyedik ötödik helyen haladtak, amikor megkezdték különversenyüket. Vettel szinte minden körben megpróbálta megelőzni ősi vetélytársát, ám Alonso olykor szenzációsan, néha nem túl sportszerűen védte pozícióját. Érdekes volt látni és hallani, hogy a két versenyző mennyire egymással van elfoglalva, folyamatosan „mószerolták” egymást a rádión a vélt vagy valós sérelmeiket taglalva. Vettel végül a 48. körben szenzációs előzéssel utasította maga mögé a Ferrari spanyolját, akit a manőver úgy megzavart, hogy kis híján kivezette autóját a pálya melletti füves részre.
Az élen ekkor már semmi különös nem történt, Hamilton magabiztosan haladt a futamgyőzelem felé, hangyányi izgalmat talán csak az okozott, hogy Ricciardo autója lelassult, ám a negyedik helyen haladó Jenson Buttonnak annyira nagy volt a hátránya, hogy már csak megközelíteni tudta az ausztrált. Ricciardo végül beért harmadikként, Button pedig ezúttal sem tudott hazai versenyén legalább dobogós helyen zárni. Másodikként Valtteri Bottas zárta a futamot, aki Ausztria után sorozatban másodszor állhatott fel a dobogóra.

Hamilton a hétvégén mindent vitt, győzelmével négy pontra csökkentette hátrányát az összetettben

A hazai közönség nagy örömére a versenyt Lewis Hamilton nyerte, az angol pályafutása 27. futamgyőzelmét aratta, idén ötödször diadalmaskodott, F1-es karrierje során 2008 után másodszor nyert Silverstone-ban. Hamiltonnak jól jött csapattársa kiesése, hiszen az idény során a technikai gondoktól eddig mentes Rosberg előnye a vb-összetettben mindössze négy pontra csökkent. A szezon két hét múlva Hockenheimben, a Német Nagydíjjal folytatódik.
Az 52 körös Brit Nagydíj végeredménye:
1.Lewis Hamilton Mercedes2.Valtteri Bottas Williams-Mercedes3. Daniel Ricciardo Red Bull Racing-Renault4. Jenson Button McLaren-Mercedes5. Sebastian Vettel Red Bull Racing-Renault6. Fernando Alonso Ferrari7. Kevin Magnussen McLaren-Mercedes8. Nico Hulkenberg Force India-Mercedes9. Daniil Kvyat STR-Renault10. Jean-Eric Vergne STR-Renault11. Sergio Perez Force India-Mercedes12. Romain Grosjean Lotus-Renault13. Adrian Sutil Sauber-Ferrari14. Jules Bianchi Marussia-Ferrari15. Kamui Kobayashi Caterham-Renault16. Max Chilton Marussia-Ferrari17. Pastor Maldonado Lotus-RenaultKiesett:Nico Rosberg MercedesMarcus Ericsson Caterham-RenaultEsteban Gutierrez Sauber-FerrariFelipe Massa Williams-MercedesKimi Räikkönen FerrariAz összetett pontverseny állása (pilóták)1. Nico Rosberg 165 pont2. Lewis Hamilton 1613. Daniel Ricciardo 984. Fernando Alonso 875. Valtteri Bottas 736. Sebastian Vettel 707. Nico Hulkenberg 638. Jenson Button 559. Kevin Magnussen 3510. Felipe Massa 3011. Sergio Perez 2812. Kimi Raikkonen 1913. Jean-Eric Vergne 914. Romain Grosjean 815. Daniil Kvyat 616. Jules Bianchi 217. Adrian Sutil 018. Max Chilton 019. Pastor Maldonado 020. Marcus Ericsson 021. Esteban Gutierrez 022. Kamui Kobayashi 0Az összetett pontverseny állása (csapatok)1. Mercedes 326 pont2. Red Bull 1683. Ferrari 1064. Williams 1035. Force India 916. McLaren 907. Toro Rosso 158. Lotus 89. Marussia 210. Caterham 011. Sauber 0
Forma 1
Őrült futamot hozott az idei Magyar Nagydíj, Ocon pályafutása első győzelmét szerezte meg
01/08/2021 15:31