A konstruktőri vb-címet már bezsebelő Mercedes csapat brit versenyzője, Lewis Hamilton nyerte az Egyesült Államok Nagydíját, megelőzve csapattársát Nico Rosberget és a Red Bull ausztrál pilótáját Daniel Ricciardót. Hamilton idei 10. győzelmét aratta, pályafutása során pedig immáron 32-nél tart amivel egyedüli brit csúcstartó lett. Ami azonban még ennél is fontosabb számára, hogy előnye a vb-pontversenyben 24 pontra nőtt, ezzel pedig elérte, hogy Nico Rosberg sorsa ne legyen a saját kezében.
Az austini verseny rajta simán alakult, az időmérőn magabiztosan szereplő Rosberg megtartotta első helyét csapattársával szemben, viszont többeknek igen csak felemásan sikerült a start. Többek között Daniel Ricciardónak, akit vagy négyen megelőzték. Valtteri Bottas sem produkálta élete rajtját, csapattársa Felipe Massa simán elment mellette, de Fernando Alonsót, ha üggyel bajjal is, végül azért maga mögött tudta tartani.
A rajtot követően az izgalmak sem várattak magukra túl sokat, Sergio Péreznek köszönhetően ugyanis már a második körben főszerepet kapott a Safety Car. A mexikói egy előzési manőver közben letarolta szegény Adrian Sutilt, a baleset következtében pedig mindketten kiestek. A németnek nincs szerencséje Austinban, tavaly is az elején búcsúzott, idén szintén, pedig az idény során először tűnt versenyképesnek a Sauberrel.
Forma 1
Ennyibe került Verstappen ütközése a Red Bullnak
23/07/2021 20:22
A biztonsági autó a 4. kör vége felé hagyta el a pályát, az első négy megtartotta a pozícióját Ricciardo viszont az elrontott rajt után megelőzte az Amerikában eddig nyeretlen Fernando Alonsót és az 5. helyről folytathatta a versenyt.

Ezúttal is a Mercedesek hátát nézte a komplett mezőny

A 13. körben Rosberg meglepően laza stílusban tudatta mérnökével, hogy a bal első gumija "kuka", így a kerékcsere nem is váratott sokat magára. A német a következő körben kijött, majd egy körrel utána követte őt Hamilton is. Rosberg azonban gond nélkül vette vissza a vezető helyet, az élen így továbbra is a két Mercedes haladt senkitől sem zavartatva. Mindeközben Daniel Ricciardo a boxban megelőzte Valtteri Bottast, ám a finn tapadt az ausztrálra, kettejük között izgalmas csata alakult ki.
Izgalmakban nem volt hiány a Button-Alonso összecsapás során sem amely a 7. helyért zajlott. A csata pikantériáját még az is szolgáltatta, hogy a pletykák szerint a spanyol pont a brit helyére érkezik a McLarenhez, nem véletlen csinált presztízskérdést Button a dologból. Alonso ennek ellenére végül megelőzte Buttont, ám ebben a pillanatban (24.kör) Hamilton és Rosberg is helyet cseréltek. A brit a kerékcseréje után látványosan gyorsabb volt csapattársánál és miután megelőzte Rosberget, el is kezdte növelni előnyét, amely a 31. körre már több mint két másodperc volt.
Mindeközben az austini közönség nem unatkozott, hiszen a mezőnyben szinte folyamatosak voltak a helycserék. A Lotusok meglepően jól szerepeltek, de meggyőzően működött a Ferrari Fernando Alonso alatt is. Szegény Sebastian Vettel mindezt nem mondhatta el a Red Bullról, a címvédő folyamatosan az alulkormányozottságra panaszkodott, látványosan szenvedett a pályán.
A 34. körben Lewis Hamilton kijött az utolsó kerékcserére, ekkor Nico Rosberg átvette a vezetést, ám a figyelem középpontjába Daniel Ricciardo került, aki csendben megfutotta a leggyorsabb kört a harmadik helyen haladva. Hamilton nem sokkal később annak rendje és módja szerint vissza tudta venni az első helyet és magabiztosan haladt sorrendben az ötödik futamgyőzelme felé.
A győzelemért a két Mercedes pilóta között nem alakult ki igazi meccs, ám az austini nézők így sem maradtak izgalmak nélkül, igaz, ezt a középmezőnyben haladóknak köszönhették leginkább. A főszerepet többek között az a Sebastian Vettel játszotta, aki időközben valahogy elkapta a fonalat és a panaszáradat ellenére a 8. helyen haladt. Nem sokkal később a vb-címvédő már a 6. volt és egy igazi csemegének számító csatába keveredett a boxból kijövő Fernando Alonsóval. A két versenyző miután köztudottan nem kedveli egymást - ebben mondjuk az sem segít, hogy Vettel a hírek szerint éppen Alonso helyére érkezik a Ferrarihoz - igazi presztízscsatát vívott, a gond csak az volt, hogy mindez a 6. helyért zajlott. Alonso végül "lenyomta" örök riválisát, aki végül a 7. helyen zárt, ám miután a versenyt a boxból kezdhette és volt is gondja bőven, talán ennek is tudott örülni. Csapattársa, Daniel Ricciardo még boldogabb lehetett, hiszen kiváló stratégiával és legalább annyira kiemelkedő vezetéssel harmadikként zárt, megelőzve Massát és Bottast. A pontszerző helyekre még Magnussen, Vergne és Maldonado értek oda, utóbbi óriási meglepetés, hiszen a Lotus Monaco óta (!) először szerzett pontot.

Daniel Ricciardo ismét dobogón zárt, de Sebastian Vettel is nagyot küzdött

Ami pedig Lewis Hamiltont illeti, a britet az időmérőn elhomályosította Nico Rosberg, ám a futamon csattanós választ adott mindenkinek, leginkább csapattársának. Hamilton pályafutása 32. futamgyőzelmét aratta Austinban, ezzel megelőzte Nigel Mansellt (és beérte Alonsót) így már ő a valaha volt legeredményesebb brit F1-es autóversenyző. A 2008-as világbajnok idénybeli 10., sorozatban pedig ötödik futamgyőzelmét szerezte meg, erre korábban karrierje során nem volt példa. Hamilton a texasi versenyhétvégén nagy lépést tett az újabb vb-győzelem felé, ugyanis az előnye immár 24 pont, ami azt jelenti, hogy Nico Rosberg ha meg is nyeri a hátralévő mindkét futamot – beleértve a dupla szorzós idényzárót – Hamiltonnak elég mindkétszer másodiknak lennie és ő a világbajnok.