Verstappen a történelmi sprintfutam-győzelemmel a másnapi pole-t is behúzta

Frissítve 17/07/2021 - 18:43 GMT+2

A holland három világbajnoki ponttal gazdagodott.

Red Bull's Dutch driver Max Verstappen drives at Club Corner during the sprint session of the Formula One British Grand Prix at Silverstone motor racing circuit in Silverstone, central England on July 17, 2021

Max Verstappen nyerte a Forma-1 történetének első sprintfutamát, így ő rajtolhat az élről vasárnap a Brit Nagydíjon.

A Red Bull holland pilótája, aki vezeti a világbajnoki pontversenyt, a rajtnál előzte meg a hétszeres bajnok és címvédő Lewis Hamiltont a 17 körös viadalon, és onnantól kezdve már nem is engedte ki kezéből a győzelmet.
A 23 éves Verstappen a Silverstone-ban sorra kerülő vasárnapi verseny előtt még növelte is előnyét a vb-pontversenyben, ugyanis ezért a sikeréért 3 ponttal gazdagodott, míg a második Hamilton 2, a harmadik Valtteri Bottas 1 pontot kapott.
A 100 kilométeres viadal legnagyobb "nyertese" a 39 éves Fernando Alonso volt: a McLaren kétszeres világbajnok spanyol pilótája a pénteki időmérőhöz képest négy helyet lépett előre. Vele ellentétben búslakodhat a vb-pontversenyben harmadik Sergio Pérez, aki kicsúszott és végül csak a boxból vághat neki a vasárnapi viadalnak.