Frissítve 28/08/2022 - 17:06 GMT+2

Verstappenék visszatértek a nyári pihenőről, mi pedig folyamatosan frissülő hírfolyammal jelentkezünk a Forma-1-es Belga Nagydíjról az eurosport.hu-n!

Max Verstappen

16:35 - Verstappen megállíthatatlan, Spában is győzött

A világbajnoki címvédő Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Belga Nagydíjat Spa-Francorchampsban, ezzel tovább növelte az előnyét az összetett élén.
A 24 éves holland pilóta úgy diadalmaskodott, hogy büntetés miatt a 14. helyről rajtolt. Verstappen az idén kilencedszer, pályafutása során pedig 29. alkalommal nyert F1-es futamot.
Verstappen mögött csapattársa, a mexikói Sergio Pérez végzett másodikként, így az osztrák istálló kettős sikert ünnepelhetett. A dobogó alsó fokára az első rajtkockából induló Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője állhatott fel. Verstappen összetettbeli legnagyobb riválisa, Charles Leclerc (Ferrari) ötödik lett.
A vb a jövő hétvégén folytatódik Zandvoortban, a Holland Nagydíjjal.
(MTI)

14: 32 - Jövőre is rendeznek futamot Spaban

Jövőre is megrendezik a Forma-1-es Belga Nagydíjat.
A szervezők és száguldó cirkusz jogait birtokló cég nagyjából egy órával a vasárnapi futam előtt jelentették be, hogy megszületett a megállapodás a felek közti szerződés egy éves meghosszabbításáról.
A Belga Nagydíj jövője nem volt biztosított, a szervezők többek között ezért is költöttek súlyos összegeket a pálya felújítására.
Az már biztos, hogy a 2023-as versenynaptárba bekerül majd Las Vegas, de visszatér Kína, illetve Katar is.
(MTI)

RICCIARDO MÁR NEM UGYANAZ A PILÓTA – KORÁBBI FŐNÖKE KRITIZÁLTA AZ AUSZTRÁLT

IDŐMÉRŐ

Max Verstappen az idén negyedszer, pályafutása során pedig 17. alkalommal volt a legjobb az időmérőn. Sainz pályafutása során másodszor rajtolhat az első helyről Forma-1-es futamon.
Verstappen csapattársa, a mexikói Sergio Pérez zárt harmadikként, így a második rajtkocka lesz az övé a vasárnapi viadalon.
A harmadik pozícióból a kétszeres vb-győztes spanyol Fernando Alonso (Alpine) vág majd neki a futamnak, mellőle pedig a hétszeres világbajnok brit Lewis Hamilton (Mercedes) rajtol.
A 44 körös Belga Nagydíj vasárnap 15 órakor rajtol.
(MTI)

HARMADIK SZABADEDZÉS

A második helyen Pérez csapattársa, a címvédő holland Max Verstappen zárt, a harmadik pedig a Ferrari spanyol versenyzője, Carlos Sainz Jr. lett. A Mercedes hétszeres világbajnoka, a brit Lewis Hamilton a 12. időt autózta.
Kilenc perccel a gyakorlás vége előtt a Ferrari monacói pilótája, Charles Leclerc az egyik kanyarban megpördült és a sóderágyban kötött ki, de tovább tudott haladni, mert az autója nem sérült meg súlyosan.

Második szabadedzés

Az első gyakorlással szemben ezúttal már szinte teljesen száraz pályán száguldhatott a mezőny.
A Red Bull holland pilótája Max Verstappen - aki jelenleg is vezeti az összetett világbajnoki pontversenyt - több mint nyolc tizedmásodperccel verte a második Charles Leclerc-t, a Ferrari monacói versenyzőjét.

Első szabadedzés

Az első tréning legjobbja a spanyol Carlos Sainz volt, akinél mindössze 69 ezreddel volt lassabb a világbajnoki pontversenyben második monacói Charles Leclerc. A harmadik időt a vb éllovasa és címvédője, a holland Max Verstappen autózta a Red Bull-lal.
A vb-cím két fő várományosa ugyanakkor a vasárnapi futamon a mezőny végéről rajtol majd, ugyanis motoralkatrészeket cseréltek, akárcsak Lando Norris, Esteban Ocon, Valtteri Bottas és Mick Schumacher is. Közöttük a szombati időmérő rangsorol majd.