A Red Bull tanácsadóját nem hatotta meg Hadjar drámája, szerinte csak szánalmas volt a sírása
Publikálva 17/03/2025 - 17:36 GMT+1
Helmut Marko sosem volt arról híres, hogy sok empátiával fordul az éppen hibázó fiatal pilótái felé, és ez most sem volt másképp. Az RB újonca, Isack Hadjar az esős ausztrál futamon már a felvezető körben megpördül és a falban kötött ki, majd sírva tért vissza a paddockba. Lewis Hamilton édesapja vigasztalta, de a saját csapatának tanácsadója inkább csak szánakozott rajta.
Isack Hadjar war nach seinem Aus am Boden zerstört
Fotó: Getty Images
Komoly kihívást jelentett a nedves ausztrál aszfalt az újoncok számára, többen is a falban végezték a versenyt, Hadjar rögtön a felvezető körben.
Esős körülményekkel kellett a mezőnynek megküzdenie az ausztrál idénynyitón, ahol többen is kicsúsztak. Elsőnek rögtön a felvezető kör második kanyarjában az RB újonca, Isack Hadjar, aki így el sem tudott indulni élete első futamán.
A fiatal pilóta nem is bírt a könnyeivel, a zárt sisakjában érkezett vissza a paddockba, ahol Lewis Hamilton édesapja vigasztalta meg elsőként.
"Csak meg akartam vigasztalni, annyit mondtam neki, hogy emeld fel a fejed, mert nyolcéves korod óta azért dolgozol, hogy most itt lehess. Ez egy pilóta számára az egyik legrosszabb dolog, ami megtörténhet, de biztos vagyok benne, hogy meg fogja mutatni, miért van itt, hiszen korábban már bizonyította, hogy megvan hozzá a tehetsége.
Egy ilyen helyzetben szerintem minden szülő együttérzett vele, most egy ölelésre volt szüksége és úgy éreztem, hogy meg kell ezt tennem érte. A verseny után átjöttek a szülei és megköszönték, amit tettem, fenomenális érzés volt, hogy segíthettem."
Hadjar utólag el is ismerte, hogy szégyellte magát, de rengeteget jelentett számára, hogy éppen a példaképe apja jött oda hozzá.
"Sokat jelent számomra, rögtön megértette, hogy mennyire elkeseredtem és akkor jött oda, amikor a legmélyebben voltam. Csak annyit mondott, hogy legyek büszke magamra, arra, amit eddig elértem és menjek tovább emelt fővel. Értékeltem a kedvességét."
Nem Anthony Hamilton volt az egyetlen, akitől vigasztaló szavakat kapott Hadjar, hiszen a Formula 1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali is megkereste.
"Stefano a szobámba jött és ő is hasonló szavakkal biztatott. Nagyon jó érzés, hogy ennyien gondoltak rám és a támogatásukról biztosítottak."
Sokan azonban nem voltak ennyire megértőek vele, Helmut Marko nem is próbálta meg finoman kifejezni a problémáját.
"Láttam, hogy sírva fakadt, őszintén szólva szánalmas volt."
A korábbi forma-1-es pilóta, Ralf Schumacher viszont egy kicsivel megértőbb volt, bár a könnyeket ő sem igazán értette.
"Én valószínűleg nem sírtam volna, de elhiszem, hogy egy fiatal, újonc pilótát mélyen megérint egy ilyen hiba. Nagyon jól teljesítesz a hétvégén, aztán még el sem tudsz rajtolni az első futamodon.
Nyilván úgy érezte, hogy cserben hagyta az egész csapatot, ezért lett ennyire szomorú. Marko viszont nem fogja sajnálni, szóval jó lesz hamar túllépnie ezen. Számomra egyáltalán nem ciki, hogy ha valaki elsírja magát, nem is igazán értem, hogy Helmut miért gondolja másképp."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/03/18/image-f273f6f5-5668-40f7-ba66-c3e10f1da032.jpeg)
Anthony Hamilton im Gespräch mit Isack Hadjar
Fotó: Getty Images
Hadjar csapatfőnöke, Peter Bayer viszont nyilvánosan is megvédte a versenyzőjét.
"Ilyen körülmények között ez bárkivel megeshet, elég egy kis apró hiba, és máris vége."
Bayer szavait a verseny további alakulása is alátámasztotta, hiszen az újoncok közül Jack Doohan, Gabriel Bortoleto és Liam Lawson is kiesett, de olyan tapasztalt pilóták is a falban végezték, mint Carlos Sainz vagy éppen Fernando Alonso.
Hadjart viszont a többiek kiesése egyáltalán nem vigasztalta meg.
"Nem volt jó a hozzáállásom, tudtam, hogy nehéz lesz a verseny, de arra nem számítottam, hogy ennyire hamar kifog rajtam a nedves aszfalt. Szégyellem magam és nagyon sajnálom, hogy csalódást okoztam a csapatnak."
Bayer elmondása szerint már korábban is szóba került, hogy a melbourne-i pálya igazán csúszós a vizes időben.
"A versenyzői eligazításon is volt róla szó, nem is tudom, hogy Max vagy Lewis hozta fel. Ez egy utcai pálya, ami tele van fehér festésekkel, ezek pedig ilyenkor különösen veszélyesek. Pont az a szektor a legrosszabb, ahol Isack megcsúszott, szerintem ez okozta a kiesését."
Hadjar viszont nem keresett kifogásokat, csak magában kereste a hibát.
"Csak túl nagyot fékeztem és elveszett a tapadás a hátsó tengelyről, utána pedig már csak utas voltam. Olyan gyorsan történt minden, nem is számítottam rá. Borzalmas érzés, hogy már az idény első futamán összetörtem az autót.
Komoly hátrány számomra, hogy egy teljes versenyt ki kellett hagynom, minden futam értékes tapasztalat számomra. Már korábban is voltak mélypontjaim, de ez a mostani különösen kemény. Nem volt egyszerű utam a Forma-1-ig, sokat szenvedtem ezért. Vastag a bőr az arcomon, de ez most nagyon fáj. Szerencse, hogy egy hét múlva lehetőségem lesz javítani. Nagyon várom már a kínai futamot, bízom benne, hogy fel tudom venni a versenyt a többiekkel, a tempóm rendben volt szombatig."
Forrás: eurosport.de
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés