Nem jó, nem tragikus – egyelőre felemás a debütálása Kimi Antonellinek, a Mercedes szupertinijének

Kimi Antonelli F1-es debütálását akkora figyelem kísérte, mint utoljára Max Verstappenét. Nem is csoda, hogy az olasz pilótára ennyien vártak, hiszen Lewis Hamilton helyére mindössze 18 évesen ülhetett be. Az év elején stabilan indult, de a legjobbakkal nem tudta felvenni a versenyt, az utóbbi hat futamán viszont többnyire küszködött.

Kezdődhet a harc a legendás sárga trikóért! Kövesd élőben a 2025-ös Tour de France-t az Eurosporton

Videó forrása: Eurosport

Kimi Antonelli ugyan megszerezte az első dobogós helyezését Kanadában, de az elmúlt két hónapban nem nagyon volt más sikerélménye.
Jó teljesítménnyel indult a Mercedes újoncának forma-1-es pályafutása, annak ellenére is, hogy csapattársától rendre elmaradt. Az viszont, hogy ilyen kevés tapasztalattal felvegye a versenyt George Russell ellen, talán csak a legmerészebb elképzelések között szerepelhetett.
Az első 6 futamon viszont a fiatal olasz rendszeresen a legjobb 6 között végzett, Miamiban pedig egy sprintfutamos pole is összejött neki. Sokan azt várhatták, hogy Európába érve végre a dobogóért is harcban lehet, de végül ez nagyon nem így alakult.
Imolában a Q2-ben esett ki, a vasárnapi futamon pedig kuplunghiba miatt volt kénytelen kiállni a mezőnyből. Monaco híresen nehéz pálya az újoncok számára, most ez Antonelli elsőkézből tapasztalhatta meg. Az időmérőn összetörte az autóját, a futamon pedig végül 3 körös hátrányban zárt. Barcelonában az autója olajnyomásával akadtak problémái, ami miatt nem tudott célba érni.
picture

Andrea Kimi Antonelli (Mercedes) durante il GP del Canada 2025

Fotó: Getty Images

Kanadában végre egy kis sikerélmény is érte, életében először állhatott dobogóra, akkor még nagyon optimistán nyilatkozott.
"Ez a nagydíj nagyon fontos volt számomra, párszor már közel jártam, hogy a pódiumra állhassak, szóval most végre kicsit megkönnyebbültem.
Rögtön Ausztráliában, aztán Miamiban a sprinten is jól alakultak a dolgok. Emlékszem, hogy olyan jól ment a kvalifikáció ott, hogy egyértelműen a top 3 volt a célom, de nem jött össze. Úgy érzem, hogy ezek után kicsit lazábban tudok majd vezetni, eddig túlzottan be voltam feszülve, főleg az edzéseken pedig túl konzervatív voltam.
Most itt az ideje, hogy még előrébb lépjek és tovább gyorsuljak. Egyszerűen az időmérők előtt túl sok a kérdőjel a fejemben, folyamatosan küzdök a tapadással, sokat kell kísérleteznem és tanulnom még. Ilyenkor viszont nincs idő ilyenekre, ezt még meg kell fejtenem."
picture

George Russell e Kimi Antonelli, primo e terzo al termine del GP del Canada 2025 con le due Mercedes

Fotó: Getty Images

A következő futamok viszont nem hoztak sok jó eredményt Antonellinek, ráadásul komoly hibát is bemutatott. Ausztriában és Nagy-Britanniában csak 23 versenykört tudott teljesíteni, ráadásul kétszer is ütközött. A Red Bull Ringen rögtön az elején kiütötte Max Verstappent, talán az eddigi legnagyobb hibáját elkövetve, de Silverstone-ban ő volt a vétlen fél.
Ezzel az elmúlt 6 futamon mindössze 15 pontot tudott összeszedni, ami kevesebb, mint Nico Hülkenberg, Alex Albon, Isack Hadjar vagy Fernando Alonso ezalatt összegyűjtött mennyisége. Nem is csoda, hogy a Brit Nagydíj után elkeseredetten nyilatkozott Antonelli.
"Nem is tudom mit mondjak… Most olyan, mintha semmi se akarna összejönni, nehéz meglátni a pozitívumokat. Nem vagyok boldog, sok a nullázásom mostanság. Kanada óta mélyrepülésben vagyok, csak a rossz dolgok jönnek egymás után. Bármivel próbálkozok, az nem működik, muszáj újrakezdenünk és koncentrálnunk. Nincs jó időszakom, meg kell találnom a fényt az alagút végén."
Kimi Antonelli korábban bevallotta, hogy a tavalyi monzai balesete miatt a kelleténél sokkal óvatosabban kezdte az idei évet. Elmondása szerint sokszor túl feszült volt és lassan kezdte a hétvégéket, ami később hibákhoz vezetett.
George Russell a sprinteket is beleértve 12-2-re vezet elleni a kvalifikációs összehasonlításban, a különbség pedig átlagosan 0,310 másodperc köztük. Ugyan ez a mérleg nem túl pozitív, de ne felejtsük el, hogy Russell idén az egyik legerősebb pilóta a mezőnyben.
A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff az első perctől kezdve tudta, hogy nagyot kockáztat Antonelli előléptetésével, de egy pillanatig sem gondolja, hogy hibáztak volna.
"Montreal óta nehéz periódusban van Kimi, 2 olyan futamot hozott, ami nem ismétlődhet meg. Nem csak ő hibázott, hanem a csapat is. Vissza kell térnünk az alapokhoz. Kimi remek pilóta, nem véletlenül választottuk. Tudjuk, hogy mire vagyunk képesek, most kell egy kis pihenés, hogy a lehető legjobban tudjuk folytatni az évet. A nyári szünet után sokkal jobban kell teljesítenünk.
El tudom fogadni azt, ami történt, de fontos, hogy fejben erős maradjon, ne essen szét, nem kell magát hibáztatnia. Jól akar teljesíteni, nem is tudom, talán túlzottan is… Rengeteg új információt kell feldolgoznia, miközben a lehető legtöbbet próbálja kihozni az autóból. Most viszont olyan, mintha kicsit túlkomplikálnánk a dolgokat, le kell egyszerűsíteni az egész folyamatot Kimi számára."
A zuhanyhíradó viszont nem kíméli Antonellit sem, főleg mióta egyre több a pletyka arról, hogy Max Verstappen érkezhet a Mercedeshez. A csapatnál 2026-ra egyelőre semelyik pilótának sincs szerződése, de ennek ellenére a fiatal olasz pilóta nem aggódik a jövője miatt.
"A Mercedes azt fogja tenni, ami a legjobb lesz a jövőre nézve. Természetesen rengeteg tárgyalás folyik a háttérben, de tudom, hogy a vezetés nem csak rövid távban gondolkodik.
A célom csak annyi lehet, hogy a lehető legjobban teljesítsek, akármi is történik. Tudom, hogy bíznak bennem, éppen ezért nem is tárgyalok más csapatokkal."
Forrás, részben: The Race
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés