Alonso indul az Indy 500-on

Frissítve 13/04/2017 - 14:03 GMT+2

Fernando Alonso kihagyja a Monacói Nagydíjat, helyette inkább a tengerentúli legendás 500 mérföldesen áll rajthoz.

McLaren a "différentes options" pour le remplaçant d'Alonso

Fotó: F1i

Nemigen szeretik a Formula-1 nagyhatalmú urai, ha versenyzőik máshol is rajthoz állnak. Évtizedekkel ezelőtt nem így volt, az F1 csupán egy sorozat volt a sok közül, ahol indultak. Manapság a száguldó cirkuszhoz vannak láncolva, ezért is volt óriási meglepetés, hogy Nico Hülkenberg nem pusztán elrajtolt 2015-ben a Le Mans-i 24 óráson, hanem meg is nyerte azt.
Most a legfrissebb hír, hogy a kétszeres világbajnok Fernando Alonso tesz a Monacói Nagydíjra, helyette inkább belekóstol az Indianapolisi 500-asba. Ez is mutatja milyen súlyú karakter Alonso, hiszen bár Hondával és McLarennel megy az Andretti Autosport csapatával, azért a két világ még csak köszönőviszonyban sincs egymással. Talán ez is egyfajta reklámfogás az új tulajdonostól, ugyanis így Amerikában a leginkább látogatott futamon lehet hírverést csinálni a Formula-1-nek.

Alonso verzichtet für Indy 500 auf den GP von Monaco

Fotó: SID

Ami pedig Alonsót illeti, a spanyol extraklasszis az elmúlt években csúnyán beleszürkült a sportágba, s talán neki is jól jön a környezetváltás. Viszont az emberben felsejlik, hogy talán a 35 éves spanyol elkezdett foglalkozni a jövőjével. Neki akár még reális esélye is lehetne arra, hogy minden jelentősebb autósorozatban diadalmaskodjon. Egyedül Graham Hillnek sikerült az autózás történetében a legnagyobb futamokat megnyernie, vagyis a Monacói Nagydíjat, az Indy 500-at és a Le Mans-i 24 órásat. Ugyanakkor Hill F1-es világbajnok is volt, s mivel Alonso nyert Monacóban és szintén volt világbajnok, jöhetnek az újabb lehetőségek. Eddig semmi jelét nem mutatta Alonso, hogy érdekelne az Indy, azonban régóta hangoztatja, hogy a Le Mans-i versenyzés annál inkább. Korábban ő indította útjára a futamot, ami azonnal mindenféle szóbeszédnek adott okot.
Első nekifutásra szinte biztosan nem nyer Indianapolisban Fernando. Alonso. Az oválpályás versenyzés egészen új kihívásokat követel, ám a május végi futam jó apropót nyújt Alonsónak, hogy végre ismét bebizonyítsa páratlan képességeit. Mindenesetre a Honda a tavalyi győztes technikát biztosítja a számára, úgyhogy a lehetőségek adottak lesznek.